Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Podczas rekolekcji w Jagarzewie czuć było ducha

2013-03-08 10:04:35 (ost. akt: 2013-03-09 20:39:51)

Autor zdjęcia: Wanda Redys

5 i 6 marca w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie odbyły się rekolekcje wielkopostne.

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły medytowali nad relacją między wiarą w Boga, w Jezusa Chrystusa i miłością, która jest owocem działania Ducha Świętego i prowadzi nas drogą poświęcenia się Bogu, a także innym ludziom.

Gośćmi tegorocznych rekolekcji były siostry pallotynki: Monika oraz Danuta, które bardzo interesująco prowadziły zajęcia religijne.

Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął się od śpiewu pieśni religijnych. Około godziny 9.30, na sali gimnastycznej, odbyła się Msza Święta odprawiona przez ks. Wiesława Lipkę z Muszak.

Po nabożeństwie młodzież uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez siostry zakonne. Siostry tłumaczyły, że miłość nie jest tylko przykazaniem, ale odpowiedzią na dar miłości, z jaką Bóg do nas przychodzi. A wiara to objawienie bezinteresownej i żarliwej miłości, jaką Bóg żywi do nas, a która w pełni objawia się w Jezusie Chrystusie.O godzinie 12.20 wszyscy udali się na Drogę Krzyżową w plenerze, której trasa została wyznaczona przez panią katechetkę Monikę Szlufik i panią Katarzynę Mazur. Specjalnie na potrzeby tej niezwykłej duchowej wędrówki, wykonany został wielki brzozowy krzyż, który nieśli uczniowie i nauczyciele w trakcie śpiewów i rozważań poszczególnych stacji.Kolejny dzień rekolekcji, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się o godz. 9.00 śpiewem pieśni religijnych. O 9.30 zgromadzeni księża udzielali sakramentu spowiedzi wszystkim, którzy chcieli z niego skorzystać, by móc z czystym sercem radować się z bliskości z Panem Bogiem.

Następnie odbyło się spotkanie z siostrami pallotynkami, na którym czytano i interpretowano fragmenty Ewangelii. Uczniowie pod kierunkiem sióstr zaprezentowali inscenizację dotyczącą Trójcy Świętej.

A na zakończenie spotkania wszyscy mogli obejrzeć film edukacyjny, w którym poszczególne żywioły porównane zostały do używek i „pułapek” kultury masowej (woda jako alkohol, ogień jako narkotyki, powietrze jako media).Dwudniowe rekolekcje wielkopostne zakończyła Msza Święta odprawiona przez ks. Wiesława Lipkę. To były dla wszystkich niezapomniane praktyki religijne. Wszyscy czuli ducha miłości, pokory, służby, prostoty, cierpliwości, miłosierdzia i radości serca.Aneta Chmielińska

Autorka jest uczennicą II klasy Liceum Ogólnokształcącego z elementami dziennikarstwa w Jagarzewie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. **** #1017773 | 88.156.*.* 10 mar 2013 18:22

  szkoła to miejsce do nauki a kościół to miejsce do modlitw

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. katolik #1017286 | 79.185.*.* 10 mar 2013 11:07

  Tak powinny wyglądać rekolekcje dla młodzieży. Prośba do nidzickich kościołów : Uczcie się od Jagarzewa !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages