Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Mają grillo-wędzarnię z prawdziwego zdarzenia

2013-11-20 12:22:17 (ost. akt: 2013-11-20 10:29:14)

Autor zdjęcia: UG Janowo

Na placu „Pod grzybkiem” w Jagarzewie, mimo dość niesprzyjającej pogody, świętowano oddanie do użytku mieszkańców nowo powstałego obiektu, tj. kamiennej grillo-wędzarni.

Po uroczystym poświęceniu i przecięciu wstęgi głos zabrali zaproszeni goście.- Realizacja tego typu projektów to efekt wdrażania na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Programu Odnowy Wsi – powiedział przybyły na uroczystość Jarosław Sarnowski dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Dodał, że sołectwo Jagarzewo jest jednym z 40 sołectw naszego województwa, które przystąpiło do Programu, opracowało plan rozwoju swojej miejscowości i stopniowo przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego realizuje określone w nim zadania. W tym roku była to budowa grillo-wędzarni, a w przyszłym? Liczymy na oryginalne i nowatorskie pomysły – dodał.

Starosta Nidzicki Grzegorz Napiwodzki powiedział, że jest to w dużej mierze zasługa silnego lidera, którym jest sołtys - Anna Krystkiewicz. Pogratulował jej wytrwałości w dążeniu do osiągania, celów jak również podziękował za długoletnią, dobrą współpracę z Zespołem Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie.

Po wystąpieniach gości, pan Stefan Guba z Janowa uczył mieszkańców Jagarzewa jak zrobić dobrą, swojską kiełbasę i inne domowe wędliny oraz jak właściwie je uwędzić. Gdy wędliny nabierały swoistego wędzonego aromatu i smaku dzieci i młodzież z Jagarzewa i sąsiednich sołectw uczestniczyli w turnieju szachowym i warcabowym, konkursach i konkurencjach sportowych, co jeszcze bardziej wzmorzyło ich apetyt na szynki i kiełbasy z wędzarni. Degustowanie zarówno wędzonek jak i przygotowanych domowych wypieków umilały wspólne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu pani Janiny Sadowskiej i zaprzyjaźnionych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Szczepkowie Borowym. Dzień pełen atrakcji zakończono ogniskiem i tańcami.

Z zainteresowaniem czekamy na to co mieszkańcy Jagarzewa zrealizują w przyszłym roku!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja.. #1250656 | 83.9.*.* 22 lis 2013 06:35

  Pani Aniu. Piękna incjatywa i pomysł, a zwłaszcza, że pieniądze zostały zdobyte z unii. Bardzo proszę o ignorowanie wpisów prostaków. Proszę o trwanie w pomysłach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Michał Nidzica #1249951 | 83.15.*.* 21 lis 2013 11:33

   Pytanie samo przychodzi do siebie czemu osoba niepełnosprawna nie może wjechać na ten obiekt patrz na zdjęcia oraz czy taki obiekt jest pobudowany legalnie czy nie legalnie? pozdrawiam i miłego korzystania z tego obiektu

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. a #1249684 | 31.61.*.* 20 lis 2013 21:56

   Super pomysł. Będziemy suszyć grzyby i sprzedawać z zyskiem na bazarze w Warszawie i Londynie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. emi #1249518 | 88.199.*.* 20 lis 2013 19:07

   Widzę że moi nauczyciele nic się nie zmienili kończąc w 2006 ciągle tacy sami pozdrowienia dla wszystkich

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Pablo #1249285 | 78.131.*.* 20 lis 2013 15:42

   Jest już nowy program unijny, będą pogłębiać integrację środowisk wiejskich poprzez stawianie bimbrowni, tuż obok wędzarni w każdej objętej programem wiosce. Pierwsze zgłoszenia już napłynęły, mam nadzieję, że Starostwo nie przegapi okazji...?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages