Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Zespół z Janowa wyróżniony na Mazowieckich Zapustach

2014-03-05 08:34:55 (ost. akt: 2014-03-07 12:12:34)

Autor zdjęcia: GOK

Zespół z Janowa wziął udział w Przeglądzie Przebierańców Zapustnych - XXXIII Mazowieckie Zapusty w Lesznie. Mimo dużej konkurencji zdobył wyróżnienie i odebrał mnóstwo pochwał.

Organizatorami było Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Wójt Gminy Przasnysz. W przeglądzie wzięło udział 17 zespołów.

— Wystąpiliśmy jako piąty zespół i zajęliśmy II miejsce w ogólnej klasyfikacji oceny — opowiada dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie, Katarzyna Hrybek. — Pochwalono nas w szczególności za scenariusz, w którym ukazaliśmy zarys obrządku i tradycji rodzinnych i regionalnych, związanych z obrazem przemian kulturowych zachodzących na wsi Mazowsza Północnego — dodaje.

Program widowiska przewidywał korowód przebierańców idących przez wieś, a następnie każdy z zespołów odwiedzał wskazany przez przewodnika dom. Inscenizacja była wystawiana zarówno w wersji skróconej w domu gospodarzy, którzy nas przyjęli, a następnie w Szkole w Lesznie.

Osobami odpowiedzialnymi za scenariusz, przygotowania uczestników i koordynowaniem zespołem była Małgorzata Słomkowska (Zespół Szkół w Janowie) i Ewa Czaplicka (Gminny Ośrodek Kultury w Janowie). kh
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages