środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

ZSRiO w Jagarzewie – Nasza szkoła – Twoja przyszłość


2014-03-27 20:23:24 (ost. akt: 2014-03-27 20:40:11)

Autor zdjęcia: szkoła

Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie zorganizował Dzień Otwarty dla zainteresowanych ofertą kształcenia uczniów.

Podczas spotkań gimnazjaliści mogli obserwować, jak uczniowie naszej szkoły pracują podczas zajęć praktycznych oraz jakimi metodami i sposobami zdobywają wiedzę, umiejętności oraz zawód. Mogli również zdobyć informacje na temat danego typu szkoły.

Dyrekcja, nauczyciele oraz społeczność uczniowska w Jagarzewie zaprosiła uczniów III klas gimnazjalnych z gminy Nidzica: ZS nr 1, ZS nr 2 i ZS nr 3 oraz klasę III Publiczego Gimnazjum w ZSRiO w Jagarzewie na Dzień Otwarty, mający na celu przedstawienie gimnazjalistom typów szkół funkcjonujących od roku szkolnego 2014/2015.

Wszyscy przybyli goście zostali przywitani przez dyrektora, Włodzimierza Zagożdżona oraz wicedyrektor, Izabelę Borkowską. Dyrekcja zaprezentowała harmonogram wizyty w ZSRiO. Uczniowie, zainteresowani danym typem szkoły, uczestniczyli w lekcjach otwartych prezentujących dany typ szkoły: 

* Liceum Ogólnokształcące z elementami dziennikarstwa (lekcja otwarta przeprowadzona przez Wandę Redys dotycząca wpływu reklam na zachowanie człowieka)

* Liceum Ogólnokształcące z elementami teatru (lekcja otwarta przeprowadzona przez Izabelę Borkowską; goście mogli obejrzeć występ Kabaretu Szkolnego Niepokoju i uzyskać informacje na temat zajęć teatralnych oraz praktyk w Nidzickim Ośrodku Kultury)

* Liceum Ogólnokształcące/klasa sportowa (lekcja otwarta przeprowadzona przez Marcina Pszczółkowskiego; gimnazjaliści mogli obejrzeć mecz siatkówki i zdobyć informacje o organizacji tej klasy)

* Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych (lekcja otwarta przeprowadzona przez Katarzynę Niedzielę i Krystynę Dębską; młodzież przygotowywała koreczki, mini kanapeczki i inne przekąski, a także zaprezentowała, w jaki sposób należy składać serwetki i co to jest carving – rzeźbienie w warzywach i owocach)

* Technikum Agrobiznesu (lekcja otwarta przeprowadzona przez Katarzynę Mazur; jagarzewska młodzież opowiadała, jak fachowo prowadzić gospodarstwo rolne i korzystać z funduszy unijnych)

* Technikum Technologii Drewna/Zasadnicza Szkoła Zawodowa – zawód stolarz (lekcja otwarta przeprowadzona przez Tomasza Maksymiaka; uczniowie zaprezentowali praktyczną obróbkę drewna).Podczas przerw międzylekcyjnych można było posłuchać szkolnego radia „Węzeł”, którego program poprowadziły uczennice II klasy Liceum Ogólnokształcącego z elementami dziennikarstwa.

Po specjalistycznych zajęciach, gimnazjaliści udali się na zwiedzanie internatu szkolnego. Szczegółowe cele oraz zasady wychowania i opieki w internacie przedstawiła mgr Krystyna Dębska. Na koniec wędrówek po ZSRiO goście udali się do stołówki, w której uczniowie II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych podali przygotowaną przez siebie pizzę.Niezapomnianym przeżyciem był występ Kabaretu Szkolnego Niepokoju w wykonaniu uczniów II klasy Liceum Ogólnokształcącego z elementami teatru, a także koncert zespołu „Jagarzewski Band”, który cudownymi rytmami porywał serca i nogi do tańca. 

Na zakończenie obchodów Marcin Pszczółkowski podsumował wizytę nidzickich uczniów w Jagarzewie. Wspierali go absolwenci naszej szkoły i osoby z nią związane, zachęcające do podjęcia nauki na konkretnych kierunkach kształcenia

— Liceum Ogólnokształcące z elementami dziennikarstwa – gościem była sekretarz redakcji „Naszej Gazety Nidzickiej”, która podkreślała, że warto ukończyć ten kierunek w Jagarzewie, ponieważ dzięki niemu młodzi „miłośnicy pióra” przygotowywani są do prawdziwej pracy dziennikarza

— Liceum Ogólnokształcące z elementami dziennikarstwa – kierunek był promowany przez właścicielkę szkoły tańca Passe Dance Studio w Nidzicy, Marzenę Borkowską, która kładła nacisk na fakt, iż dzięki nauce elementów teatru uczniowie mają możliwość rozwijania swych pasji i spełniania marzeń; ponadto pani Marzena wyznała nam, iż żałuje, że w czasach, kiedy ona uczęszczała do szkoły średniej, takiego kierunku nie było, ponieważ dzięki zdobytym tam podstawom gry aktorskiej, byłaby dużo odważniejsza podczas swoich pierwszych studenckich występów

— Liceum Ogólnokształcące/klasa sportowa – gościem był instruktor sportu na Hali Widowiskowo-Sportowej w Nidzicy, a także nowo wybrany prezes MKS Start Nidzica, Paweł Kondeja - podkreślał, że ZSRiO jest jedyny w naszym powiecie, który otworzył kierunek sportowy w szkole ponadgimnazjalnej, dzięki któremu młodzież może kształcić umiejętności sportowe

— Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – o tym typie kształcenia opowiadała właścicielka prowadzonej wraz z mężem restauracji „Biała” w Nidzicy, Adrianna Zalewska, absolwentka ZSRiO, która zachęcała uczniów, by kształcili swoje umiejętności kulinarne, niezbędne do zdobywania kolejnych sukcesów w gastronomii; oferowała także uczniom TŻiUG możliwość odbywania praktyk i zdobycia pracy w jej restauracji

— Technikum Agrobiznesu promował absolwent tego kierunku, Paweł Ciesielski, który od niedawna prowadzi własne gospodarstwo rolne; Paweł opowiadał swoim młodszym kolegom i koleżankom, że dzięki podjętej w Jagarzewie nauce wie, jak umiejętnie prowadzić i rozwijać gospodarstwo, a także zna możliwości korzystania z funduszy oferowanych przez Unię Europejską.

Dziękujemy naszym gościom za przybycie i cenne wskazówki.
Mateusz Jaroszewski

Autor jest uczniem II klasy Liceum Ogólnokształcącego z elementami dziennikarstwa w Jagarzewie


POLECAMY

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gim #1362518 | 83.9.*.* 30 mar 2014 12:14

  Zgadzam się z przedmówcą. Byłem na tym Dniu Otwartym, który został świetnie zorganizowany. Czuć tam było jedność nauczycieli i uczniów. Na pewno od września do nich dołączę. Pozdrawiam całą spoleczność jagarzewską.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. uczeń #1362159 | 83.24.*.* 29 mar 2014 20:46

  To, że jest to szkoła na wsi nie oznacza, że jest gorsza. To jest najlepsza szkoła, najlepsi nauczyciele, wspaniała atmosfera. Zapraszam wszystkich gimnazjalistów. Nie pożałujecie, gdy wybierzecie właśnie tą szkołę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. d.bieluch #1360832 | 89.228.*.* 28 mar 2014 06:47

  nieogarniety caly czas trabia ze pieniadze ida za uczniem, teatrolodzy, dziennikarze jakies jaja

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. nowy #1360692 | 83.9.*.* 27 mar 2014 21:17

  Do czego to doszło kiedyś to uczniowie zdawali egzaminy aby się dostać do szkoły ,a teraz ..... szkoła zabiega o ucznia :(

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages