środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Ostatnia szansa – maturzyści z Jagarzewa w Częstochowie

2014-04-23 16:08:51 (ost. akt: 2014-04-23 15:15:50)

Autor zdjęcia: szkoła

Klasy maturalne z ZSRiO w Jagarzewie wybrały się na wycieczkę do Częstochowy, Wadowic i Oświęcimia pod opieką Katarzyny Mazur, Katarzyny Niedzieli i Moniki Szlufik, aby pomodlić się za uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie dojrzałości


Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie sanktuarium Jasna Góra w Częstochowie. Po długiej i meczącej podróży w końcu dotarliśmy na miejsce. Wnętrze kościoła wprawiło nas w ogromny podziw. Na ścianach nie tylko wisiały monety, różańce czy wisiorki, ale również przedmioty takie, jak kule ofiarowane Matce Boskiej za cudowne uzdrowienie.

— Gdy wchodziło się do wnętrza tego kościoła człowiek od razu stawał się spokojniejszy, wyciszony — opowiada jeden z uczestników wycieczki. 


Każdy z maturzystów chciał iść na liturgię do Matki Bożej, by ofiarować jej swoje intencje. Wszyscy postanowiliśmy pomodlić się za uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie dojrzałości.

Po uroczystości, zmęczeni wróciliśmy do Domu Pielgrzyma. 
Kolejnego dnia o świcie wyruszyliśmy do Wadowic. Jest to małe, urocze miasteczko, w którym. urodził się polski papież - Jan Paweł II. Każdy obowiązkowo musiał spróbować słynnych papieskich kremówek.

Oglądaliśmy również kościół, w którym młody Karol Wojtyła wybił kiedyś okno, grając w piłkę oraz budynek, w którym mieszkał.


Po tych przeżyciach udaliśmy się do ostatniego miejsca, które planowaliśmy zwiedzić. Chodzi o obóz zagłady w Oświęcimiu Tam nie było tak wesoło jak w poprzednich miejscach. Największym szokiem był dla nas ogrom Holokaustu, tak bliskie spotkanie z cierpieniem wielu ludzi.

Przed przyjazdem do Oświęcimia nie docierało do nas, że była to aż tak brutalna zbrodnia dokonana na ludziach przez innych ludzi. Każdy znał historię Auschwitz z książek i programów telewizyjnych, jednak nikt z nas nie przypuszczał, że obóz wywrze na nas aż tak duże wrażenie.

Po pełnym emocji wyjeździe powróciliśmy do Nidzicy.Dominika Rowińska i Aneta Żywno

Autorki są uczennicami klasy III LO z elementami dziennikarstwa


POLECAMY

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages