Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Wyścig Wynalazców - Z Pomysłem Do Mety

2014-06-24 14:21:43 (ost. akt: 2014-06-24 13:59:13)

Autor zdjęcia: GOK Janowo

Na rynku w Janowie odbył się festyn "Święty Jan w Janowie". Imprezę rozpoczął konkurs "Wyścig Wynalazców - Z Pomysłem Do Mety" - II edycja.

Przygotowano 13 wspaniałych pojazdów napędzanych siłą mięśni, które zaprezentowały się przed jurorami i publicznością. Czternasty pojazd to konstrukcja Rady Gminy Janowo, która nie brała udziału w konkursie.

Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: Wynalazek z klasą i Eko - Pojazd. W pierwszej kategorii zwycięzcą został Klaudiusz Bartkowski, który zaprezentował pojazd "Flinstonowie", natomiast w drugiej pojazd "Ambulans", przygotowany przez Klub Środowiskowy z Jagarzewa.

W obu kategoriach, oprócz nagród, zwycięzcom wręczono puchary ufundowane przez Wójta i Sołtysa Janowa. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali nagrody. Nikt nie odszedł z pustymi rękoma.  

W tym roku została przyznana również Nagroda Publiczności, którą otrzymał Patryk Mosakowski za pojazd "Łóżeczko, a w nim mała, lecz wytrwała".

Po dawce zdrowej rywalizacji akcja festynu przeniosła się w okolice sceny, gdzie najpierw wystąpiły dziewczyny z klasy VI Szkoły Podstawowej w Janowie a następnie dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie.

Po występach barwny korowód przemaszerował nad rzekę Orzyc, gdzie rozpalono ognisko oraz puszczono kolorowe wianki.

Publiczności zaprezentował się młodzieżowy zespół hip-hopowy "Blok 61", który przyciągnął pod scenę młodszą część widowni. Festyn zakończył się zabawą taneczną, którą poprowadził zespół "Sadex".

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Hrybek Katarzyna

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. batman #1424911 | 91.102.*.* 25 cze 2014 10:12

    Jesli chodzi o św.Jana w Janowie,to tylko Wyścig Wynalazców jest godny pochwały.Reszta to gorzej niż ZERO:straszne przestoje,podczas których nic się nie działo,zespół z Muszak,któremu KTOŚ pozwolił na takie teksy z przekleństwami(dzień-a tu dzieci) oraz zespół Sadex,który powinie już zaprzestać s Janowie swojej działalności.Co rok to gorzej.Pochwała dla publiczności,(niewielka)która wytrwała tak długo.Gdzie te czasy dyr.Drężka,gdzie w Janowie też COŚ też się działo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages