Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Półkolonie z GOKiem w Janowie
2014-08-07 09:05:03 (ost. akt: 2014-08-07 09:21:35)

Autor zdjęcia: GOK

Od 14 lipca do 1 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie oraz świetlicy wiejskiej w Muszakach obyły się profilaktyczno-integracyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży z gminy Janowo.

Organizatorami tej formy wypoczynku był GOK w Janowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Janowie.

W zajęciach uczestniczyło 90 półkolonistów w wieku od 6 do 16 lat. Opiekę nad nimi sprawowali instruktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury (Barbara Stefańska, Sviatlana Vaaks, Ewa Czaplicka) oraz nauczyciel z Zespołu Szkół w Janowie (Małgorzata Słomkowska).

Na uczestników czekał szereg atrakcji. Wszyscy mogli zmierzyć swoje siły w różnych konkursach i konkurencjach np. : "najśmieszniejsze
zdjęcie z półkolonii", "doskonały strzelec". Gdy dopisywała pogoda organizowano wycieczki nad jezioro w Zawadach, zawody sportowe: w dwa ognie, piłkę siatkową, piłkę nożną.W czasie deszczu dzieci nie miały tez czasu na nudę. Mogły tańczyć, grać na komputerze.

Dla zainteresowanych przeprowadzono zajęcia malowania na szkle, quilingu oraz decoupagu. Do dyspozycji również miały gry planszowe. Dla starszej grupy zorganizowano również biwak (nocka w bibliotece połączona z oglądaniem filmów grozy, zabawami, nocnymi pogaduszkami i "wścieklikami").

Prawie wszyscy z radością wzięli udział w konkursie strzeleckim przeprowadzonym przez panów Krzysztofa Chmielińskiego i Witolda Szemplińskiego.

W tym roku zorganizowano dwie wycieczki autokarowe "Szlakiem zamków krzyżackich". Ciekawym przeżyciem był wyjazd do Malborka. Koloniści zwiedzili zamek krzyżacki. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii powstania tej ogromnej budowli, która to od siedmiu wieków stoi na wzgórzu nad Nogatem  - pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Następnie udali się do Dinoparku- parku ruchomych dinozaurów. W parku znajduje się około 40 animatronicznych dinozaurów w skali 1:1.

Dodatkową atrakcją jest Kino 5D, muzeum skamieniałości, place zabaw dla najmłodszych. Koloniści pojechali również do Działdowa, gdzie odwiedzili interaktywne muzeum państwa krzyżackiego. Muzeum oferuje aktywną formę edukacji, poprzez poznawanie przeszłości od jej wielu nieznanych dotąd stron, wykorzystując do tego nowoczesne techniki. Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej!) pokazane są dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego od Ziemi Świętej po czasy współczesne, makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen, uzbrojenie ale i tajniki kuchni zamkowej, rzemiosła, życia codziennego mieszkańców zamków i miast.

Tego samego dnia zobaczyli zamek krzyżacki w Nidzicy, gdzie miały okazję zwiedzić Salę Rycerską - dawną kancelarię wójta, kaplicę i refektarz, zobaczyć piękne XV wieczne polichromie oraz gotyckie sklepienie. Zwiedzanie zamku zakończyły wizytą na sali widokowej. Na podzamczu najwięcej uciechy sprawiły zakupy. Koloniści zaopatrzyli się w broń średniowieczną (kusze ze strzałami, proce, miecze, tarcze itp). Tak uzbrojeni wycieczkowicze udali się na pizzę.
Codziennie w trakcie trwania półkolonii uczestnicy otrzymywali posiłek w postaci kanapek, słodyczy, owoców, lodów, napoi, wspólnie pieczonych gofrów czy też tortu urodzinowego ( dla wszystkich dzieci urodzonych w miesiącu lipcu). Były też ogniska i grill. 
Na zakończenie podsumowano osiągnięcia dzieci. Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki.  GOKPOLECAMY
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages