Sobota, 21 października 2017. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Strażacy z Janowa w najlepszej szóstce

2014-09-24 11:44:55 (ost. akt: 2014-09-24 12:14:49)

Autor zdjęcia: Andrzej Osowski

Na stadionie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach uczestniczyły 33 drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego, w tym 13 kobiecych i 20 męskich. Powiat nidzicki reprezentowała drużyna z Janowa, która zajęła ostatecznie VI miejsce.

Pomimo braku doświadczenia w zawodach tego szczebla młoda drużyna, z dużym potencjałem, techniką i ambicją potrzebną do zwyciężania z całą pewnością mogła zagrozić dominującej od lat czołówce. I takie były oczekiwania.

Przebieg zawodów rządzi się jednak swoimi prawami i wyniki osiągane podczas ćwiczeń nie zawsze przekładają się na wynik sportowy, przy którym dochodzą drobne czynniki, decydujące o zajęciu miejsca na podium. W biegu sztafetowym, który rozegrano jako pierwszą konkurencję, OSP Janowo z wynikiem 63,88s zajęło 6 miejsce. W biegu zabrakło odrobiny szczęścia, ponieważ po perfekcyjnie wykonanym łączeniu węża na ostatnim odcinku sztafety zawodnikowi wypadł łącznik, co zadecydowało o kilkusekundowej stracie.

Trzeba przypomnieć, że ten sam bieg podczas zawodów powiatowych Janowo ukończyło z czasem 60,83 s. Zawodnicy walczyli jednak do końca i po szybkim biegu OSP Jedwabno, w najbardziej prestiżowej „bojówce” nasi strażacy również pokazali swoją klasę, kończąc bieg wynikiem 39,26 s, co dało nam 3 miejsce w tej konkurencji. Ostatecznie druhowie z OSP Janowo z wynikiem 103,13s zajęli w zawodach 6 miejsce.

Jednostka zaprezentowała się jednak z dobrej strony na tle innych mistrzów powiatów. Szóste miejsce na dwadzieścia zespołów i trzeci wynik w bojówce, to niezłe osiągnięcie, choć poniżej możliwości. Natomiast sama drużyna na pewno zasłużyła na medal za przygotowania, charakter i wiarę w swoje możliwości, która była do końca. Gratulacje!