Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Dzień Edukacji Narodowej w Jagarzewie

2014-10-13 17:57:00 (ost. akt: 2014-10-13 17:57:51)

Autor zdjęcia: Jagarzewo

13 października w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Został on przygotowany przez uczniów klasy I gimnazjum pod kierunkiem Krystyny Sarbiewskiej-Jabłońskiej.

Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, Włodzimierz Zagożdżon, który złożył najserdeczniejsze życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Moc życzeń dla pedagogów popłynęła także od Rady Rodziców.

Następnie przenieśliśmy się w czasie do roku 2020. Byliśmy świadkami zjazdu absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. Wszyscy z sentymentem wspominali swój pobyt w szkolnych murach i uczących ich nauczycieli. Prezentowali także swój dorobek artystyczny stworzony podczas przerw między lekcjami. Dotarli także do starych dzienników i czytali uwagi, które kiedyś otrzymali.

Wpadli na pomysł, by role się odwróciły i teraz po latach, to oni wpisali uwagi swoim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. I tak polonistkom oberwało się za zmuszanie do bezustannej walki z bykami, matematykom – za sprowadzanie wszystkiego do wspólnego mianownika, a historykom – za teoretyczne, a nie praktyczne demonstrowanie bitew i potyczek historycznym.

Na koniec uroczystości uczniowie zaśpiewali profesorom „Sto lat”, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali ich kwiatami.

Autorami są uczniowie klasy I Gimnazjum

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jagarzewo

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gośka #1508259 | 88.199.*.* 15 paź 2014 12:53

  Uczyłam się w tej szkole pięć lat ( 2000-2005). Bardzo fajna atmosfera , nauczyciele super. Uważam, że poziom jest wysoki. Wielu uczniów otrzymywało stypendia naukowe. Zawsze miło wspominam nasze Jagarzewo! GORĄCE POZDROWIONKA DLA CAŁEGO GRONA PEDAGOGICZNEGO!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #1506696 | 88.199.*.* 13 paź 2014 19:53

  Kończyłem ten PGR kilkanaście lat temu i powiem tak: targałem wory za dziewczyny na praktykach, innej opcji nie było, edukacja była na niezbyt dobrym poziomie w/g mnie, ale po konfrontacji z rówieśnikami z LO, czy Technikum, w dyskusji okazało się, że mieliśmy uczciwy poziom, a nie zdobyty statystycznie i prestiżowo. Pozdrawiam Panią od biologi i chemii (Szcz.). Co Ona mi dała w kość, to w jeden rok w ludzki sposób nadrobiłem zaległości z podstawówki, no i trochę zbałamuciłem lasek z LO, bo poziom nauczania w pierwszej klasie u nich był na miernym poziomie i przychodziły do mnie na bałamuty np. z komórki. Pozdrawiam!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages