Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Qurier Świętego Mikołaja dotarł do Janowa

2014-12-22 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-22 09:56:33)

Autor zdjęcia: GOK Janowo

Przez ostatnie kilka dni w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie dużo się działo.

6 grudnia czyli w Mikołajki w sali widowiskowej w GOK odbyły się warsztaty malarskie, podczas których uczestnicy malowali „obrazy” o tematyce świątecznej. Prowadząca warsztaty Agnieszka Jarząbek– absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, podpowiadała małym artystom jak łączyć kolory i jakich pędzli używać.

Powstało kilka bardzo ciekawych prac, które można podziwiać w kąciku „Nasze prace” w Bibliotece działającej w strukturach GOK.

Dzieciaki biorące udział w zajęciach świetlicy z programem opiekuńczo wychowawczym, podczas spotkań przygotowali ciasto piernikowe, które tydzień czekało cierpliwie na dalszy ciąg wydarzeń. Z ciasta powstały pięknie ozdobione przepyszne ciasteczka piernikowe.

Od 10 do 18 grudnia Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej byli realizatorami akcji "Świąteczna paczka", której pomysłodawczynią była Przewodnicząca Rady Gminy Janowo Bożena Chmielewska. Przez 8 dni ludzie dobrej woli składali do specjalnie przygotowanych kartonów artykuły spożywcze, słodycze, zabawki, środki czystości. Czerwone kartony rozstawione zostały w sklepach na terenie Janowa oraz w Urzędzie Gminy i Bibliotece.

Okazało się, że mieszkańcy naszej gminy mają ogromne serca. Zebrano 6 kartonów. 19 grudnia Święty Mikołaj wraz z pomysłodawczynią akcji oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Katarzyną Hrybek odwiedzili rodzinę z terenu Gminy Janowo, której wręczyli wszystkie zebrane rzeczy.

17 grudnia GOK oraz GOPS w Janowie zorganizowali "Spotkanie z Mikołajem" w Świetlicy Wiejskiej w Muszakach. Wszystkie przybyłe dzieciaki zostały obdarowane drobnymi prezentami. Mikołajowi w przygotowaniu upominków pomogło Sołectwo Muszaki oraz sklep spożywczy "Basia" w Muszakach.

Już w październiku Świetlica z Programem opiekuńczo - wychowawczym działająca w Gminnym Ośrodku Kultury przystąpiła do akcji "Qurier Świętego Mikołaja" organizowanej przez Fundację Przyjaciółka. Akcja polega na tym, że Fundacja Przyjaciółka wyszukuje sponsorów, którzy spełniają życzenia dzieci zawarte w listach przez nie napisanych. Wartość wymarzonych prezentów jest odgórnie narzucona i nie można jej przekroczyć.

Warunkiem zakwalifikowania się do projektu było przygotowanie krótkiego filmu zapraszającego Świętego Mikołaja do świetlicy, na którym widać duże zaangażowanie dzieci. Następnie dzieci zobowiązane były do napisanie kolorowego listu z podaniem wymarzonego prezentu oraz przygotowanie kartki świątecznej. Po zrealizowaniu przez dzieci wszystkich wymogów, do świetlicy zostały dostarczone przez kuriera kolorowe paczki.

19 grudnia do Świetlicy dotarł również sam Święty Mikołaj, który wręczył dzieciakom upragnione, wyczekiwane prezenty. Czekając na odwiedziny Mikołaja wszyscy przybyli mogli obejrzeć przedstawienie teatralne "Królowa śniegu" w wykonaniu aktorów z Grupy Teatralnej Art - Re z Krakowa. Na zakończenie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Czytelnikom spokojnych i szczęśliwych świąt wśród Rodziny i Przyjaciół.
GOK

POLECAMY


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages