Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Świetlica środowiskowa w Janowie zaprasza

2015-01-20 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-20 09:25:29)

Świetlica Środowiskowa z programem opiekuńczo-wychowawczym działająca w GOK w Janowie zorganizowana jest z myślą nie tylko o dzieciach potrzebujących opieki i pomocy dydaktycznej, ale także o wszystkich, które mają chęć uczestniczenia w proponowanych przez nas zajęciach. Skupiamy dzieci i młodzież szkolną w wieku 7 – 16 lat.

Uczniowie w czasie zajęć świetlicowych rozwijają swoje zainteresowania artystyczne poprzez poznawanie technik ozdabiania, wykonywanie prac plastyczno-technicznych, przygotowywanie występów parateatralnych, zajęć muzycznych, poznawanie literatury dziecięcej i filmu.

Dzieci pod okiem opiekuna własnoręcznie przygotowują sobie posiłki: pieką gofry, robią sałatki. Organizowane są również spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które zapraszani są rodzice i opiekunowie, dziadkowie.

Bardzo uroczyście obchodzony jest dzień urodzin, który dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten młody człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. W jedną sobotę w miesiącu świętujemy dzień urodzin każdego dziecka urodzonego w tym miesiącu, pieczemy wspólnie tort, aby podkreślić wagę tego święta.

Na zajęciach w świetlicy realizowane są elementy programów profilaktycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, zagrożeń cywilizacyjnych, kształtowania postaw moralnych, kultury zachowania. Uczniowie mający problemy w nauce zawsze mogą liczyć na pomoc i dodatkowe ćwiczenia.

W ostatnich latach wspólnie z grupą dorosłych biorą udział w Mazowieckich Zapustach. Nasi Wychowankowie aktywnie uczestniczą w półkoloniach, i półzimowiskach. Ferie zaczynają się już 26 stycznia i w związku z tym serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej Gminy do Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie na półzimowiska. Będzie wesoło, sportowo i artystycznie.

GOK


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages