Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Grupa zapustna z Janowa podtrzymuje tradycje ostatkowe

2015-02-16 12:32:12 (ost. akt: 2015-02-16 12:33:37)

Autor zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Janowie

Już po raz trzeci zespół zapustny z Janowa wziął udział w Mazowieckich Zapustach, które w tym roku odbywały się po raz trzydziesty czwarty.

Gospodarzami tegorocznego Przeglądu Zespołów Zapustnych byli mieszkańcy Bądkowa (gmina Sońsk). Impreza rozpoczęła się korowodem wszystkich zespołów zapustnych ulicami Bądkowa. Następnie każdy zespołów udał się do innego domu, by tam pokazać namiastkę starodawnego obyczaju.

Po powrocie do „kwatery głównej” czyli Szkoły Podstawowej w Bądkowie, zespoły po kolei prezentowały swoje programy.

Grupa zapustników z Janowa (którą stworzyli mieszkańcy gminy Janowo) zaprezentowała się jako ósma z kolei. Występującym na akordeonie akompaniował Krzysztof Pisarski (nauczyciel w Zespole Szkół w Janowie).

Oprócz „Jankowiaków” na scenie wystąpiło jeszcze 20 innych zespołów. Poczynaniom zapustników na scenie przypatrywała się specjalnie na tę okoliczność powołana komisja, która oceniała przygotowanie poszczególnych grup.

Po występach kierownicy grup zostali zaproszeni na konsultacje z członkami komisji. Kierownicy grupy zapustnej z Janowa - Ewa Czaplicka (pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie) i Małgorzata Słomkowska (nauczyciel w Zespole Szkół w Janowie) miały powody do dumy, gdyż na konsultacjach okazało się, że zespół z Janowa został wysoko oceniony w kilku kategoriach.

Organizatorami tegorocznych Mazowieckich Zapustów byli: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wójt Gminy Sońsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sońsku.
GOK


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKJanowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages