Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dzień Projektowy w ZSRiO w Jagarzewie

2015-06-26 10:45:22 (ost. akt: 2015-06-26 10:55:21)

Autor zdjęcia: Jagarzewo

19 czerwca, w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie odbył się Dzień Projektowy. Uczniowie klasy II gimnazjum przedstawiali efekty swojej pracy nad czterema projektami.

Projekt „Z językiem polskim za pan brat” przygotowany przez Małgorzatę Ćwiek, Annę Dudek oraz Nikolę Sotel pod opieką pani Ewy Brodzik dotyczył błędów językowych, które najczęściej popełniają młodzi ludzie. Uczniowie przygotowali także zagadki językowe dla kolegów i koleżanek z klas gimnazjalnych. Klasa, która odgadła najwięcej zagadek, otrzymała medal własnoręcznie wykonany przez uczniów. Pierwsze miejsce zdobyła klasa III, drugie – klasa I, a trzecie - klasa II.

Drugi projekt , „Fotografia od XIX do XX wieku”, został przygotowany przez Julię Folgę, Wiktorię Czyżak, Natalię Lis i Andżelikę Tańską pod opieką pana Jacka Kozdoja. Uczniowie przygotowali prezentację o historii fotografii, rodzajach aparatów fotograficznych, ich ewolucji oraz rodzajach fotografii. W ich pracy znalazły się również fotografie XIX, XX i XXI wieku. Po prezentacji wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie w „Fotobudce”.

Kolejny projekt, „Przewodnik turystyczny po powiecie nidzickim”, realizowali Grzegorz Przybylski i Marcin Krzykowki pod opieką pana Marcina Pszczółkowskiego. Uczniowie stworzyli stronę internetową (http://przewodnikturystycznypopowiecien.republika.pl/), na której znajdują się ogólne informacje na temat powiatu, zabytków, rezerwatów oraz szlaków rowerowych.

Ostatni projekt „Inscenizacja wybranego dramatu Williama Szekspira w wersji ciekawej i zrozumiałej dla polskich nastolatków” został wykonany przez Justynę Filip, Julię Skowrońską, Paulinę Hryciuk oraz Mariusza Sarbiewskiego. Opiekunem projektu był pan Paweł Rybacki. Uczniowie nagrali film pt. „Romeo i Julia”. W rolę Julii wcieliła się Justyna, a w rolę Romea – Mariusz. Julia zagrała Martę, a Paulina – Benvolia. Narratorem był pan Paweł Rybacki. Historia rozpoczęła się na Jagarzewiadzie, podczas której Romeo i Julia się poznali i zakochali w sobie od pierwszego wejrzenia. Kochankowie wzięli ślub, ale niestety ich historia zakończyła się nieszczęśliwie.

W tym dniu odbyło się także podsumowanie X Zielonego Tygodnia pt. „Deptane po drodze – czyli o ochronie bioróżnorodności”. Celem tegorocznego projektu było:
- ukształtowanie postawy przyjaznej różnorodności biologicznej wśród młodzieży oraz zrozumienie wpływu bioróżnorodności na jakość życia;
- zachęcenie do postaw i wyborów w życiu codziennym, które mogłyby spowalniać proces zanikania różnorodności biologicznej;
- wyszukiwanie miejsc i obiektów ciekawych przyrodniczo w najbliższej okolicy.

Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy III gimnazjum oraz I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Grupy pracowały nad projektem od kwietnia wraz z nauczycielką biologii panią Małgorzatą Radzymińską. Efektami ich pracy były: zielniki, albumy, gazetki, prezentacje i filmy. Opracowania dotyczyły Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, Orłowa i okolic, Rezerwatu przyrody Małga, Jeziora Omulew, obiektów przyrodniczych na terenie Janowa oraz "deptanych po drodze" pospolitych, a jednocześnie cennych gatunków roślin.

W przerwach między kolejnymi prezentacjami uczestnicy projektu mogli skosztować "Smaków z natury" - pani Anna Żebrowska wraz z uczniami klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowała pyszne placki ziemniaczane z zielonymi dodatkami oraz ziołowe herbatki. Wszystkim zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy.
Magdalena RostkowskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jagarzewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages