Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Rozstania nadszedł czas - koniec półkoloni

2015-08-10 19:00:00 (ost. akt: 2015-08-10 18:51:04)

Autor zdjęcia: GOK w Janowie

Zakończyły się trwające trzy tygodnie półkolonie dla dzieci z gminy Janowo organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Janowie.

Zakończyły się już półkolonie „Wakacje na guziku, czyli spotkania z przyrodą” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Janowie w dniach 20 – 31 lipca w Janowie i 3 – 7 sierpnia w Muszakach. Uczestnicy tegorocznych półkolonii brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach m.in. podchodach, grze na pamięć, malowaniu farbami i kolorowaniu.

Zarówno grupa z Muszak jak i z Janowa jeździły na wycieczki rowerowe do Zawad. Główną atrakcją tych wyjazdów były kąpiele w jeziorze, zabawy na placu zabaw oraz poszukiwanie muszelek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody strzeleckie, które zorganizować pomogli panowie Witold Szempliński i Krzysztof Chmieliński. Okazało się, że młodzież bardzo dobrze radzi sobie z wiatrówką i bardzo celnie strzela.

Półkoloniści uczestniczyli również w dwóch wycieczkach autokarowych. Podczas pierwszej wycieczki dzieciaki odwiedziły Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Zamek Książąt Mazowieckich oraz basen w Ciechanowie. W trakcie drugiej wycieczki uczestnicy półkolonii zwiedzili „Garncarską Wioskę” w Kamionce, gdzie brali aktywny udział w warsztatach lepienia z gliny oraz tworzenia i ozdabiania papieru czerpanego. Miedzy warsztatami zaproszono wszystkich na pokazy filmów przyrodniczych w formacie 3D w „Kinie Przyrody”.

Na koniec wycieczka dotarła do Napiwody, gdzie Kinga Pasturska oprowadziła wszystkich po stadninie koni. Najbardziej odważne osoby mogły pojeździć konno. Trzy tygodnie półkolonii minęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się może nie w takim samym, ale równie fantastycznym gronie. Dziękujemy bardzo Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Janowie oraz Nidzickiemu Funduszowi Lokalnemu, Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce za finansowe wsparcie tegorocznych półkolonii.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKJanowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages