Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Przedświąteczny czas

2015-12-18 14:43:54 (ost. akt: 2015-12-18 11:52:55)

Autor zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Janowie

Święta już tuż, tuż. Każdy stara się, aby jego dom był pięknie przystrojony, a potrawy na świątecznym stole najlepsze na świecie.

Wprowadzeniem w świąteczną atmosferę było zorganizowanie przez Gminny Ośrodek Kultury w Janowie występu grupy artystycznej Art – Re z Krakowa w Szkole Podstawowej w Muszakach. Aktorzy zaprezentowali swoją aranżację przepięknej baśni „Królowa Śniegu”. Chcąc wspomóc mieszkańców Janowa w przedświątecznych przygotowaniach GOK przygotował warsztaty bożonarodzeniowe złożone z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy z nich dotyczył rękodzielnictwa. Uczestnicy tych warsztatów stworzyli przepiękne stroiki oraz karty z życzeniami. Do wykonania stroików użyto szyszek, wstążek, piórek, kory, różnokolorowych koralików oraz krepiny. Wskazówek jak wykonywać ręcznie robione cudeńka udzielała pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie – Katarzyna Sawicka. Drugi blok tematyczny to kulinaria. Panie dzięki ogromnemu zaangażowaniu w warsztaty stworzyły wyśmienite ciasta m.in. tort makowy, makowce oraz michałek. Pani prowadząca warsztaty kulinarne (Agnieszka Wiljam) udzieliła bardzo dużo praktycznych porad, które panie na pewno wykorzystają w swojej kuchni. Aby jeszcze bardziej wprowadzić mieszkańców Janowa w świąteczny nastrój, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie, przygotowali pierogi z kapustą i grzybami oraz barszcz czerwony, które powędrowały do degustacji dla mieszkańców.
Przed nami jeszcze kameralny koncert kolęd w wykonaniu uczniów indywidualnej nauki gry na pianinie w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie oraz Bal Sylwestrowy. Trwają już także przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w Janowie pierwszy raz. Organizatorami Orszaku Trzech Króli są Parafia Janowo, Gminny Ośrodek Kultury w Janowie oraz Zespół Szkól w Janowie.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages