Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wakacje...to już tylko wspomnienia

2016-08-31 20:00:00 (ost. akt: 2016-08-31 16:12:19)

Autor zdjęcia: GOK Janowo

Upłynął beztroski, wakacyjny czas. Pora wracać do szkoły. Zanim usłyszymy pierwszy dzwonek w tym roku szkolnym...troszeczkę wspomnień.

Czas wolny dzieci i młodzieży z terenu Gminy Janowo podczas tegorocznych wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Janowie postanowił zagospodarować w nieco inny niż dotychczas sposób.

W lipcu w każdy czwartek instruktorzy odwiedzali dzieci w ich rodzinnych miejscowościach. Byli w Szemplinie Wielkim, Zembrzusie, Zachach i Jagarzewie.

W każdej miejscowości znalazła się grupka wspaniałych dzieciaków gotowych na udział w różnych zabawach i grach. Były zabawy z balonami, z chustą klanza, z workami i wiele innych.

Oprócz tego każdego dnia w bibliotece odbywały się dwugodzinne zajęcia dla dzieciaków z Janowa i okolic. Podczas tych zajęć uczestnicy piekli gofry, babeczki, grali w przeróżne gry i zabawy, stawali się bohaterami znanych bajek.

Od 16 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie odbywały się półkolonie, których finał nastąpił 26 sierpnia. Podczas tegorocznych półkolonii dzieciaki miały możliwość udziału w grach i zabawach zarówno zespołowych jak i stolikowych.

Poznawali najbliższą okolicę grając w podchody. Rywalizowali pomiędzy sobą w konkurencjach sportowych, ćwicząc zasady fair play.

Najbardziej lubianą zabawą stało się organizowanie konkursu „Mam talent”. Dzieciaki prześcigały się w prezentowaniu swoich umiejętności i talentów.

Oczywiście półkolonie nie mogłyby zostać zaliczone, gdyby nie wycieczka. W tym roku organizatorzy zabrali dzieci do Świętej Lipki, gdzie "wycieczkowicze" odwiedzili przepiękny kościół posiadający jeszcze piękniejsze organy.

Udało się wysłuchać organowego koncertu muzyki klasycznej. Uczestnicy wycieczki zachwyceni byli poruszającymi się podczas gry figurami.

Ze „świętego” miasta wycieczka udała się do Mrągowa do Miasteczka Mrongovill. Kowboje i kowbojki przeniosły wycieczkowiczów w świat „dzikiego zachodu”.

Opowieści o rdzennych mieszkańcach Ameryki oraz o kowbojach na długo pozostaną wszystkim w pamięci.

Na zakończenie półkolonii odbyły się zawody strzeleckie, które zostały zorganizowane w ramach akcji "Lato z LOK".

Pomocą w trakcie zawodów strzeleckich służyli dzieciom Panowie Witold Szempliński oraz Krzysztof Chmieliński.

Półkolonie zostały zorganizowane przy finansowym wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Janowie.
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna[/ url]


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKJanowo

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2056852 | 178.36.*.* 31 sie 2016 23:34

    super, a w Janowcu teraz klapa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages