środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Dożynki w Janowie jeszcze się nie skończyły. Zapraszamy na koncerty !

2016-09-11 19:40:41 (ost. akt: 2016-09-12 19:24:55)
Zwycięzcy w konkursie sołectw

Zwycięzcy w konkursie sołectw

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Mieszkańcy gminy Janowo dzisiaj (11 września )dziękowali za tegoroczne plony. Dożynki rozpoczęły się msza świętą, którą odprawiali senior i były proboszcz parafii w Janowie ks. kanonik Antoni Mamiński oraz ks. Mieczysław Słomkowski.

Podczas mszy świętej poświęcono chleb i wieńce dożynkowe. Następnie barwny korowód ruszył na janowski rynek, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Na rynku stały już pięknie przystrojone stoiska sołeckie. Gospodynie stoisk zapraszały wszystkich do próbowania smakowitego jadła własnoręcznie przygotowanego.

Przybyłych mieszkańców, gości zaproszonych powitał wójt gminy Waldemar Szymański.

—Dożynki są przede wszystkim świętem rolników, dlatego, że z waszego trudu korzystają wszyscy. Za to jesteśmy wam winni wdzięczność i szacunek. Za tę ciężką i mozolną pracę składam wam słowa najwyższego uznania — mówił wójt.

Waldemar Szymański mówił także o tym, że Święto Plonów to jedno z najpiękniejszych świąt w Polsce, to prastara uroczystość kończąca żniwa, głęboko zakorzeniona w naszej kulturze.

Następnie wójt Waldemar Szymański oraz starosta nidzicki Grzegorz Napiwodzki wręczyli rolnikom Odznakę Honorową " Zasłużony dla Rolnictwa".

Otrzymali ją:

Dorota Zbyszyńska z Szemplina Czarnego,

Tadeusz Sobania ze Szczepkowa - Giewarty

Filip Diter z Rogu.

Część konkursową rozpoczęto od oceny wieńców dożynkowych.

I miejsce zajął wieniec przygotowany przez sołectwo Muszaki.

II miejsce — sołectwo Róg

III miejsce — sołectwo Zembrzus.

Konkurs na najlepszy chleb własnego wypieku wygrała Halina Gabryś.

II miejsce zdobyła Małgorzata Wójtów

II miejsce — Aleksandra Chmielewska


Bardzo dużo emocji wywołał konkurs sołectw. Konkurencji było wiele. Wyścig z balotem, którego zasady trzeba było zmienić, bo panie nie dały rady ruszyć go z miejsca. Baloty musieli toczyć cała drużyna, czyli pan i pani.

Podnoszenie worka ziemniaków także nie zostało zakończone, bo zawodnik tak mocno go podnosił, że rozerwał worek i ziemniaki wypadły. Zastąpiono je dynią.
Nie przewidziano również, że jedn z zawodników nie będzie mógł nałożyć kaloszy, bo były zbyt małe.

Nie zakłóciło to jednak przebiegu rywalizacji, a wywołało dużo radości i śmiechu oraz burzę oklasków. zarówno zawodnicy jak i widzowie doskonale się bawili.


Wyniki konkursu sołectw:

I miejsce — Róg

II miejsce — Janowo

III miejsce — Muszaki


Główną nagrodą w konkursie sołectw była tona ekogroszku podarowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie.Był także czas na zabawy dla dzieci,które chętnie korzystały także z dmuchanych zjeżdżalni


A potem koncerty i dobra zabawa.Gościnnie wystąpił zespół "Karniewiacy"
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna[/ url]


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. radny #2071775 | 91.94.*.* 23 wrz 2016 11:52

  do Janowiak super pomysł zamknijmy salę !!! Kto jest za ??? Złoże taki wniosek na najbliższej sesji. :-) Czy ta dyskusja pod artykułem do nadal dyskusja na temat imprezy, Pani Dyrektor czy mała kampania kogoś ubiegającego się o stołek , tylko który ?? może ktoś chętny z Janowa na miejsce Dyrektora GOK, niebawem konkurs :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Janowiak #2071709 | 91.102.*.* 23 wrz 2016 10:25

   Przepraszam ale jakie drzwi stoją otworem dla mieszkańców,młodzieży i dzieci.Chyba tylko te od biblioteki bo pozostałe to są tylko otwarte na płatne imprezy.Proponuję wybudować dom weselny a GOK niech służy mieszkańcom.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gość #2071440 | 83.9.*.* 22 wrz 2016 20:41

   ......Hm jak to się ludziska rozpisali, a ursy w gminie, gok-u sie niektórym przydały i Janowiacy zabłysnęli jak latarnie na rynku, poniekąd bardzo łądne, jak cały rynek, jest gdzie wypić piwo, pogadać czymś z kumplami i kumpelkami ze szkoły.Jednak to chyba nie jest tak źle, nie cofamy się, idziemy na przód...zamieszania można narobić łatwo, a może niech wójt zorganizuje wybory inicjatyw jak w Olsztynie. Tylko niech się znajdą chętni do roboty. Może ludziom się w głowach przewraca, bo się nudzą. Wieczory długie, to rodzą się pisarze, komentatorzy i dziennikarze i krytycy. "Cudze chwalicie, swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. gosc #2069071 | 94.254.*.* 19 wrz 2016 16:59

   Ludzie! Jak mozecie pisac takie bzdury!!! Pracownicy GOKu staraja sie jak moga, zeby chociaz odrobine rozrywki wam dostarczyc. Nie rozumiem zarzutow o to, ze nie organizuja zajec dla dzieci. Ale od tego sa przede wszystkim rodzice!!! A rodzice wysylaja dziecko do GOKu a sami maja luz. Niech kto inny je wychowuje. A pozniej dzieciarnia w krzakach z fajkami stoi. Na miejscu dyrektorki GOKu juz bym zadnej imprezy nie robila. Wtedy byscie mogli miec pretensje. Bo chyba macie za duzo i w d..... wam sie poprzewracalo!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Poirytowana #2069048 | 83.28.*.* 19 wrz 2016 16:32

    Siedzę i czytam zamieszczone tutaj komentarze...i nie wierzę własnym oczom...Jak można tak oczerniać ludzi, o których pracy nic się tak naprawdę nie wie. Jak można od kogoś wymagać czegoś, czego od siebie się nie daje. Wymagacie od GOKu od Szkoły żeby zajęli się wychowaniem kulturowym Waszych dzieci? A gdzie Wy jesteście drodzy rodzice? Jakie Wy wartości przekazujecie swoim dzieciom? Obmawianie kogoś za jego plecami, to naprawdę bardzo kulturalne i kształcące zachowanie. Nie podobały Wam się dożynki? Jaki wkład w przygotowanie ich włożyliście? Z tego co mi wiadomo dożynki to święto całej społeczności a nie tylko pracowników Ośrodka Kultury, Urzędu Gminy i Sołtysów, którzy tak naprawdę sami muszą przygotowywać swoje stoiska i wieńce, bo pozostali są zajęci obgadywaniem innych. Jeżeli macie pomysły, jak rozwijać gminę, to gdzie jesteście na zebraniach sołeckich. Drzwi Urzędu Gminy i Ośrodka Kultury stoją otworem. Na pewno znajdzie się tam ktoś kto wysłucha Waszych propozycji podniesienia życia kulturalnego w całej gminie. Obserwując stronę GOku można zobaczyć, że wychodzą z różnymi inicjatywami, ale niestety spotykają się z ignorancją społeczeństwa... które nie wiadomo co chciałoby, żeby się działo. Łatwo jest przypinać komuś łatkę nieróbstwa, ale najpierw zadajcie sobie pytanie co ja robię dla społeczności, dla moich dzieci, dla siebie. Zacznijcie coś robić i wtedy możecie wytykać innym ich błędy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (30)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages