środa, 24 stycznia 2018. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

W Ulesiu seniorzy czują się jak w domu

2017-02-28 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-24 14:24:54)

Autor zdjęcia: Nasze Ulesie

Misją „Naszego Ulesia” jest tworzenie bezpiecznego, przyjaznego i pełnego domowej atmosfery domu dla osób starszych. Pensjonariusze czują się tu jak w domu.

O NAS: Nasze działania podejmowane przez wykwalifikowany personel, nakierowane są na opiekę seniora na najwyższym poziomie. Tak aby Twoi bliscy żyli wygodnie i komfortowo w życzliwym otoczeniu. Zapewniamy i dbamy o: opiekę medyczną 24h/dobę, aktywność seniorów, poczucie bezpieczeństwa, opiekę duszpasterską, terapię zajęciową, zajęcia kulturalno-oświatowe, domowy rytm życia.


Dom Seniora – Centrum Rehabilitacji i Kultury w Ulesiu położony jest na pograniczu Mazowsza i Mazur w powiecie nidzickim, w gminie Janowo, 4 km od trasy Nidzica- Wielbark. położony jest w miejscu o znakomitym mikroklimacie w otoczeniu Lasów Napiwodzko-Ramuckich. Usytuowany jest na wzgórzu, co pozwala w ciszy i spokoju korzystać z piękna rozpościerającej się urokliwej doliny i z bogactwa natury. Stanowi znakomite miejsce nie tylko dla miłośników przyrody, ale przede wszystkim dla osób pragnących w spokoju odpocząć, poprawić zdrowie i kondycję fizyczną, spędzić wakacje, a także zamieszkać na stałe. Dom jest placówką przeznaczoną dla 60 osób starszych, które w wyniku chorób, niepełnosprawności lub zdarzeń losowych nie mogą samodzielnie sprostać zadaniom stawianym przez codzienne życie - wymagają opieki i pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb. — Misją „Naszego Ulesia” jest tworzenie przyjaznego i pełnego rodzinnej atmosfery domu. Nasze działania podejmowane przez wykwalifikowany personel, nakierowane są na opiekę seniorów oraz osób będących w potrzebie na najwyższym poziomie — mówi dyrektor Anna Skłodowska Schlueter.

Zobacz także: 10-lecie Domu Seniora w Ulesiu 10-lecie Domu Seniora w Ulesiu Dzisiaj ( 4 czerwca) Dom Seniora w Ulesiu obchodził swój jubileusz. Od 10 lat ludzie starsi znajdują tu opiekę życzliwych i wrażliwych na ich potrzeby...


Ośrodek prowadzi Fundacja „Miłosierdzie i Kultura”. Dom działa od 2006, jako filia Domu Opiekuńczo-Leczniczego w Pilaszkowie (gm. Ożarów Mazowiecki). Budowniczym obu Ośrodków jest nieżyjący już ks. Edward Sobieraj, założyciel Fundacji.Mieszkańcy domu znajdą w nim opiekę medyczną i pielęgnacyjną 24h/dobę. — Zapewniamy 5 posiłków dziennie z uwzględnieniem indywidualnych diet, poczucie bezpieczeństwa, terapię zajęciową z uwzględnieniem zainteresowań, wieku oraz sprawności pensjonariuszy, zajęcia kulturalno-oświatowe, opiekę duszpasterską. Staramy się, aby nasi pensjonariusze spędzali czas aktywnie — mówi dyrektor. Ale najważniejsze jest to, że seniorzy czują się w ośrodku jak we własnym domu. Wspólnie obchodzą urodziny, imieniny, dzień seniora, dzień babci i dziadka, Razem spędzają święta, uczestniczą w lokalnych imprezach, wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze.
Zobacz także: Jasełka w "Naszym Ulesiu" Jasełka w "Naszym Ulesiu" 6 stycznia 2016 dzieci z Rogu i Zach wystawiły przedstawienie "Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu".


— Nasze usługi opiekuńcze i medyczne są prowadzone zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi. Dom wpisany jest do rejestru Wojewody Warmińsko- Mazurskiego pod pozycją nr 6. Dom Seniora w Ulesiu jest systematycznie kontrolowany przez właściwe służby i urzędy, uzyskując zawsze pozytywne oceny. — Poza wymogami socjalnymi, opiekuńczymi i medycznymi dokładamy wszelkich starań aby naszym podopiecznym zapewnić opiekę duszpasterską oraz rozwój kulturalny — zapewnia Anna Skłodowska Schlueter.


Ośrodek dysponuje pokojami 1- i 2-osobowymi z łazienkami i balkonami. Wyposażony jest w gabinety rehabilitacyjne (fizykoterapia, kinezyterapia, masaż suchy i wodny), sale terapii zajęciowej, bibliotekę, świetlicę/salę koncertową, ogrody zimowe, windę osobową. Na miejscu znajduje się kaplica. Ośrodek pozbawiony jest barier architektonicznych. Na terenie Domu Opieki istnieje również Izba Muzealna, eksponująca dzieje nieistniejącej już dziś wsi Ulesie.


Miesięczna opłata za pobyt (z wyłączeniem lekarstw i pieluchomajtek) wynosi:
pokój 1- osobowy 2700,00zł
pokój 2- osobowy 2300,00 zł

Osobom oraz ich rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej Fundacja „Miłosierdzie i Kultura” oferuje pomoc, m.in. w formie obniżenia opłaty za pobyt. Oferujemy również turnusy rehabilitacyjno – wypoczynkowe dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych.

Zobacz także: Świąteczna atmosfera w Ulesiu Świąteczna atmosfera w Ulesiu 21 grudnia w Domu Seniora w Ulesiu odbył się Koncert Bożonarodzeniowy.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
89 750 49 30
790-530-683
biuro@nasze-ulesie.pl
www.nasze-ulesie.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages