Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Janowie

2016-11-24 09:24:17 (ost. akt: 2016-11-24 09:36:01)

Autor zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Janowie

Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Janowie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, zorganizowanych przez bibliotekę działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie oraz bibliotekę szkolną w Zespole Szkół w Janowie.

Pluszowy Miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.

Dlatego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Zespole Szkół w Janowie odbyło się spotkanie przygotowane przez bibliotekarki z biblioteki publicznej przy GOK w Janowie oraz biblioteki szkolnej, na które przybyły dzieci z klas O-III Szkoły Podstawowej ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami.

Dzieci opowiadały swoje historyjki związane z misiem. Panie bibliotekarki opowiedziały historię powstania pluszowego misia oraz przedstawiły bohaterów książeczek i filmów o misiach (takich jak Paddington, Colargol, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi, Gumisie).

Dzieci chętnie brały udział w licznych konkursach, których tematem oczywiście był miś. Wiele śmiechu wzbudziło rysowanie misia z zasłoniętymi oczami, każde dziecko chciało narysować tego miłego pluszaka.

W rytmie "misiowych piosenek" milusińscy odpowiadali na wylosowane zagadki, układali puzzle. Za prawidłowe odpowiedzi było oczywiście "małe co nieco" czyli słodkie nagrody.

Na zakończenie spotkania dzieciaki odwiedził przyjaciel Kubusia Puchatka - Tygrysek. Każde dziecko otrzymało "okazjonalny medal - Przyjaciela Pluszowego Misia". Były też wspólne zdjęcia i zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie na "Laurkę dla Pluszowego Misia".

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKJanowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages