Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wybrali nowy zarząd

2016-11-29 07:00:00 (ost. akt: 2016-11-28 15:53:19)

Autor zdjęcia: UG Janowo

W listopadzie odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nidzicy, a miejscem obrad był Gminny Ośrodek Kultury w Janowie. Ponownie prezesem zarządu został Waldemar Szymański.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Powiatowego za okres kadencji 2011-2016 złożył prezes zarządu dh Waldemar Szymański, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej wraz z wnioskiem o udzielenie zarządowi absolutorium przedstawił dh Kazimierz Kołacz, a sprawozdanie o stanie gotowości operacyjnej jednostek OSP – st. bryg. Mariusz Wilamowski. Zjazd jednogłośnie udzielił absolutorium zarządowi.

W sprawozdaniach przedstawiono również pracę jednostek OSP, zarządów gminnych, działania samorządów na rzecz poprawy ochrony przeciwpożarowej w powiecie nidzickim.

Podkreślono, że w zasadzie wszystkie jednostki OSP wzbogaciły się o sprzęt i wyposażenie bojowe, znacznie poprawiło się wyszkolenie strażaków. Wiele serdecznych słów skierowano do czynnych strażaków ochotników za ich zaangażowanie i dbałość o bezpieczeństwo publiczne.

Tych, którzy odeszli uczczono minutą ciszy. Podziękowania otrzymały także władze samorządowe z gmin Janowo. Janowiec Kościelny, Kozłowo i Nidzica, Komendant Powiatowy PSP w Nidzicy, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

W dyskusji poruszano głównie sprawy związane z umundurowaniem strażaków i wyposażeniem jednostek OSP.

Podczas Zjazdu ks. Krzysztof Kuleszo z OSP Łyna został odznaczony srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP zatwierdził skład nowo wybranego zarządu. Prezesem został Waldemar Szymański, wiceprezesami Grzegorz Napiwodzki, Jacek Kosmala, Bożena Grochala, sekretarzem Cezary Gołębiewski, a skarbnikiem Marcin Wesołowski.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nidzicy wybrał dh Waldemara Szymańskiego na przedstawiciela do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Olsztynie, a także podjął uchwałę o przyjęciu dh Stanisława Rabczyńskiego do składu Zarządu Oddziału Powiatowego jako członka honorowego.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miescowy #2126480 | 81.190.*.* 3 gru 2016 18:03

  Ja się pytam po co ten cyrk?!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hehe #2123034 | 89.228.*.* 29 lis 2016 07:24

  elyty ciagle te same w mateczniku -czerwone

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages