Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Jubileusz 50 -lecia pożycia małżeńskiego

2017-01-03 19:00:00 (ost. akt: 2017-01-03 15:07:46)

Autor zdjęcia: USC Janowo

„Chcąc w małżeństwie zaznać nieba, kochać oraz cierpieć trzeba. Gdy to wszystko zrozumiemy, wielu rocznic dożyjemy”

Małżeństwo to niewątpliwie piękna, ale zarazem trudna i skomplikowana instytucja, jednak jeżeli wierzyć słowom sentencji:

„Chcąc w małżeństwie zaznać nieba, kochać oraz cierpieć trzeba.
Gdy to wszystko zrozumiemy, wielu rocznic dożyjemy”, patrząc na uśmiechnięte twarze Jubilatów, którzy w dniu 9 grudnia 2016 r. po 50 latach pożycia małżeńskiego stanęli w Urzędzie Stanu Cywilnego w Janowie, można stwierdzić, że warto taki trud podjąć.


Wójt Gminy Waldemar Szymański w asyście zastępców kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Paczyńskiej i Joanny Janiak udekorował 8 par małżeńskich medalami, które zostały przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Odznaczeni zostali Państwo: Barbara i Eugeniusz Dudzińscy, Danuta i Adam Jabłońscy, Anna i Stanisław Nowakowie, Paulina i Józef Rutkowscy, Henryka i Karol Szewczykowie, Danuta i Jan Żabińscy, Teresa i Stanisław Adamuchowie oraz Halina i Edward Filipińscy.


Świętowanie przebiegało w bardzo serdecznej, wzruszającej atmosferze, a goście promienieli pogodnym nastrojem. Były gratulacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty, upominki i życzenia. Po części oficjalnej, przy tradycyjnej lampce szampana, w sympatycznej atmosferze małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach.

Jeśli zatem, ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań to dokonał wielkiego dzieła. Obecność Dostojnych Jubilatów dowodzi, że dochowali przysięgi małżeńskiej wbrew wszelkim przeciwnościom, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem; budowaniem nie niszczeniem; zaufaniem nigdy zwodzeniem; cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.

Wzruszający moment odnowienia złożonej przed 50-ciu laty przysięgi małżeńskiej skłania do przemyśleń i refleksji nad siłą wypowiadanych przez małżonków słów.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i zarazem podziękowania za półwiecze zgodnego i wytrwałego pożycia małżeńskiego stanowiącego wyzwanie i godny przykład do naśladowania.

Niech jeszcze przez długie lata cieszą się szczęściem, zdrowiem, zażywając radości życia w kręgu swych dzieci i wnuków, aby pełni młodzieńczego entuzjazmu, odmładzani szczęściem rodzinnym mogli świętować kolejne rocznice wspólnego pożycia małżeńskiego.

Wszystkim Parom Małżeńskim życzymy dobrego zdrowia, nieustającej pogody ducha, spokoju i radości.

USC Janowo
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages