Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Chwała „wyklętym” bohaterom!

2017-03-02 18:36:09 (ost. akt: 2017-03-02 18:37:40)

Autor zdjęcia: Jagarzewo

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu - uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie przygotowali dla mieszkańców Jagarzewa i okolic wieczornicę, która odbyła się w stołówce internatu ZSRiO.

Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, poprowadzili uczniowie: Dorota Asztemborska i Marcin Wątkowski. Obchody rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Daniel Gołębiewski, tegoroczny maturzysta z historii, przybliżył zgromadzonym okoliczności ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nad jego występem opiekę sprawowała Elżbieta Jabłonowska.

W dalszej części wysłuchano montażu słowno-muzycznego przygotowanego pod kierunkiem Wandy Redys. Uczniowie: Oliwia Fydrych, Marcin Lubiński, Marlena Kuklińska, Aleksandra Kuras, Beata Łączyńska, Klaudia Bielińska i Dorota Asztemborska wyrecytowali wiersze upamiętniające siłę i odwagę żołnierzy wyklętych w drodze do wolności, a Joanna Sarbiewska wykonała piosenki Modlitwa dziewczyńska, Byś wolnym był i Moja przyjaciółko.

Na koniec głos zabrała dyrektor Katarzyna Mazur, która podkreśliła istotę tego wyjątkowego dnia w historii naszej ojczyzny, a także podziękowała gościom za przybycie. Przed wyjściem z racji ostatków można było skosztować wypieków uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowanych pod fachowym okiem pani Katarzyny Niedzieli.

Natomiast dla społeczności szkolnej przygotowano uroczysty apel w dniu 1 marca.

ZSRiO

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jagarzewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages