Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Nasza wieś jest bardzo solidarna

2017-04-02 16:00:00 (ost. akt: 2017-04-01 22:25:16)

Na tytuł ,,Srebrnego Sołtysa" w naszym plebiscycie zapracowała Halina Gabryś. Sołtys Rogu nie kryła wzruszenia. — Jestem naprawdę zaskoczona. Czuję się dumna, że mieszkańcy doceniają moją pracę. Dążę do zjednoczenia wsi, do tego, żebyśmy byli jedną rodziną. Łzy mi się cisną do oczu, bo nie ma ani jednej osoby we wsi, która odmówiłaby mi pomocy. Chciałabym bardzo podziękować za zgłoszenie mnie do plebiscytu, za wszystkie oddane na mnie głosy. Naprawdę brakuje mi słów — mówiła sołtys Rogu.

Halina Gabryś jest sołtysem Rogu drugi rok. — Przez ten czas zajmowaliśmy się porządkowaniem spraw związanych z miejscowością, organizowaliśmy spotkania integracyjne, imprezy z okazji np. Dnia Kobiet, spotkania z dziećmi. Wspólnie z radą sołecką i strażą, przy pomocy wójta staramy się rozbudować świetlicę.

Ubolewamy nad tym, że nie mamy miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać, integrować. Bardzo dużo pomagają nam mieszkańcy, wiem, że mogę na nich liczyć w każdej sytuacji — mówi Halina Gabryś.

Dodaje, że mają zgromadzonych wiele książek, niestety nie mają pomieszczenia w których mogliby je trzymać i udostępniać. Dlatego potrzebne jest stworzenie biblioteki.

Halina Gabryś prowadzi sklep. Lubi szydełkować i robić na drutach. — Wielką radość sprawia mi też pomaganie ludziom, mobilizowanie ich do działania. Lubię współpracować, rozmawiać z mieszkańcami. Nasza wieś jest bardzo solidarna — zapewnia sołtys Rogu.

Zaznacza, że sołtys sam nic nie zrobi, jeśli społeczeństwo tego nie chce. — To co zaplanuję może być zrealizowane tylko przy pomocy mieszkańców. Wszelkie zmiany są zasługą nas wszystkich — dodaje.

— Pani Halina Gabryś jest nie tylko sołtysem ale również przyjacielem, każdego w naszej wsi. Zawsze wysłucha i doradzi, stara się aby mieszkańcom żyło się dobrze, nie lekceważy żadnego problemu, zawsze stara się je rozwiązywać w miarę możliwości. Jest lubiana przez wszystkich.

Organizuje różne imprezy dla dzieci tj. Mikołajki, Dzień Dziecka (dzieci dostają prezenty, są organizowane konkursy). Jest sołtysem, który dba o ludzi i ich potrzeby. Dla mieszkańców naszej wsi Pani Halina jest Supersołtysem — tak o sołtys Rogu wypowiadali się mieszkańcy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages