Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Trzy pytania do przewodniczącej rady gminy Janowo

2017-06-27 07:00:00 (ost. akt: 2017-06-26 14:30:53)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z przewodniczącą rady gminy Janowo Bożeną Chmielewską

Co skłoniło Panią do bycia samorządowcem?


Jestem radną drugą kadencję, a w obecnej powierzono mi rolę przewodniczącej. Od wielu lat aktywnie uczestniczę w życiu gminy, byłam członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Janowskiej oraz pracowałam w Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Janowie również jako przewodnicząca Rady Rodziców.

Byłam i jestem inicjatorem i realizatorem wielu działań promujących gminę i aktywizujących mieszkańców. Prowadzę warsztaty rękodzielnicze. Dobrym przykładem jest „Wyścig Wynalazców" konkurs realizowany w tym roku po raz piąty. Praca z ludźmi i dla ludzi daje mi satysfakcję. W ten sposób spełniam się również jako radna.

Jaki kierunek działania realizuje pani jako przewodnicząca?

Przede wszystkim zależy mi na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami. Moim innowacyjnym pomysłem było wprowadzenie dyżurów radnych w Urzędzie Gminy oraz wyjazdowych spotkań w sołectwach, podczas których możemy wspólnie określać potrzeby mieszkańców.

Wprowadzone tablety usprawniły pracę rady. Dzięki temu każdy radny ma dostęp do informacji w każdym miejscu i czasie. Oprócz sprawniejszej komunikacji mamy oszczędności w budżecie w wydatkach na obsługę rady. Uczestniczę w szkoleniach, warsztatach i sesjach innych samorządów.

Dzięki temu zdobywam nowe kompetencje, wiedzę i informacje dotyczące zmian, ustaw, które dotyczą samorządu i jego funkcjonowania. Wiedza i doświadczenie usprawnia prawidłowe wykonywanie powierzonych mi obowiązków.

Która z inwestycji realizowanych w gminie jest pani zdaniem najbardziej celowa?


Obecnie oprócz wielu już zrealizowanych inwestycji dużych i małych np. droga w miejscowości Muszaki, Giewarty ulica Cicha w Janowie czy remont podłogi w sali sportowej w Szkole Muszaki, przygotowujemy się do realizacji projektu ”Inwestycja w OZE w Gminie Janowo” polegającą na montażu instalacji fotowoltaicznych na 6 obiektach.

W wyniku realizacji inwestycji spadną koszty związane z zużyciem energii. Te inwestycje są bardzo potrzebne i ważne dla mieszkańców. Szczególnie dla tych, którzy bezpośrednio z nich korzystają.

Uważam, że budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Janowie jest jedną z najważniejszych. Pozwala dzieciom i młodzieży realizować swoje marzenia i rozwijać pasje sportowe.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. M #2273987 | 37.47.*.* 27 cze 2017 14:50

  Jedyna radna która coś robi brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages