Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Chcąc w małżeństwie zaznać nieba, kochać oraz cierpieć trzeba

2017-08-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-04 11:30:35)

Autor zdjęcia: USC Janowo

Małżeństwo to niewątpliwie piękna, ale zarazem trudna i skomplikowana instytucja, jednak jeżeli wierzyć słowom sentencji „Chcąc w małżeństwie zaznać nieba, kochać oraz cierpieć trzeba - gdy to wszystko zrozumiemy, wielu rocznic dożyjemy”, patrząc na uśmiechnięte twarze Jubilatów, którzy 25 lipca po 50 latach pożycia małżeńskiego stanęli w Urzędzie Stanu Cywilnego w Janowie, można stwierdzić, że warto taki trud podjąć.

Po uroczystym odnowieniu przysięgi małżeńskiej Wójt Gminy Janowo Waldemar Szymański w asyście zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Paczyńskiej i Sekretarz Gminy Janowo Elżbiety Góralskiej udekorował 3 pary małżeńskie medalami, którymi postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczeni zostali Państwo: Barbara i Stanisław Rogowiczowie, Janina i Ryszard Danikowie oraz Marianna i Kazimierz Chmielewscy.

Świętowanie przebiegało w bardzo serdecznej, wzruszającej atmosferze, a goście promienieli pogodnym nastrojem. Były gratulacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty, upominki i życzenia. Po części oficjalnej, przy tradycyjnej lampce szampana, w sympatycznej atmosferze małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach. Jeśli zatem, ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań to dokonał wielkiego dzieła.

Obecność Dostojnych Jubilatów dowodzi, że dochowali przysięgi małżeńskiej wbrew wszelkim przeciwnościom, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem; budowaniem nie niszczeniem; zaufaniem nigdy zwodzeniem; cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.

Wzruszający moment odnowienia złożonej przed 50-ciu laty przysięgi małżeńskiej skłania do przemyśleń i refleksji nad siłą wypowiadanych przez małżonków słów.
Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i zarazem podziękowania za półwiecze zgodnego i wytrwałego pożycia małżeńskiego stanowiącego wyzwanie i godny przykład do naśladowania.

Dorota Paczyńska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages