Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Rolnik więcej daje, najmniej wymaga

2017-09-11 10:00:00 (ost. akt: 2017-09-10 20:50:09)
Na scenie wystąpił  zespół z Lipowca

Na scenie wystąpił zespół z Lipowca

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

- Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni dla rolnika. To dzień, w którym obchodzimy święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy - mówił wójt gminy Janowo Waldemar Szymański.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele w Janowie. Następnie korowód dożynkowy wyruszył w stronę janowskiego rynku, gdzie na uczestników czekało moc atrakcji.

Najpierw wójt Waldemar Szymański przywitał mieszkańców gminy oraz przybyłych gości. Podziękował rolnikom za trud i ich ciężką pracę, którą należy docenić, bo to oni dbają o to, aby nikt nie był głodny.

- Wincenty Witos powiedział, że w chłopie żyje i odradza się naród, z niego czerpie swoją siłę państwo. On więcej daje, najmniej wymaga. Bez niego nie ma i nie może być zdrowego narodu i silnego państwa - mówił Waldemar Szymański.

Dodał, że dożynki to czas, w którym trzeba przypomnieć o wartości chleba, a w Polsce żyją obok siebie ludzie, którzy wyrzucają chleb do śmieci i ludzie, którym go brakuje. - Tak jak dziś dzieliliśmy się dożynkowym chlebem, tak i przez cały rok pamiętajmy, by dzielić się z tymi, którzy go nie mają - mówił wójt.

Następnie wręczono odznaczenia rolnikom. Otrzymali je Bożena i Janusz Majewscy oraz Danuta Polakowska.

W części artystycznej wystąpił zespół z Lipowca, uczennice ze szkół gminy Janowo, zespół cygański "Talizman" oraz "Wrzos" z Kownatek.

Mieszkańcy i zapewne zawodnicy doskonale bawili się podczas konkursu sołectw, w którym wystartowały 3-osobowe drużyny z Janowa, Giewart i Jagarzewa.

Na zawodników czekało 7 konkurencji. Najlepsza okazała się drużyna z Janowa, II miejsce zajęła ekipa z Giewart, a III z Jagarzewa.

W konkursie kulinarnym I miejsce zdobyła Barbara Krystkiewicz, II - Igor Okraska, a III - Krzysztof Urbanowski.
rozPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages