Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Młodzieżowi Wolontariusze Roku

2017-12-27 16:00:00 (ost. akt: 2017-12-27 13:21:40)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Szkolny Klub Młodego Wolontariusz przy Szkole Podstawowej w Janowie otrzymał tytuł i statuetkę „Młodzieżowego Wolontariusza Roku 2017”.

Patronem Konkursu jest Wojciech Bogumił Jastrzębowski – wybitny uczony i działacz społeczny oraz wielki przyjaciel dzieci, który pochodził z Giewart.

Konkurs organizowany raz w roku w celu popularyzacji wolontariatu oraz wyróżnienia osób, które poprzez postawy dobroczynne i różnorodną aktywność społeczną upowszechniają dobro w środowisku lokalnym.

Przeznaczony jest dla wolontariuszy młodzieżowych z powiatu nidzickiego. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie statuetki JASTRZĘBIA odbyło się w Kamionce podczas Gali Dobroczyńca Roku.

Wolontariusze z Janowa: Anna Adamkiewicz, Paulina Ekiert, Alicja Fedyrko, Amelia Jastrzębowska, Julia Jońska, Katarzyna Pogonowska, Emilia Woźniak- kl. II gimnazjam, Dawid Mierzejewski –kl. V szkoła podstawowa, Magdalena Pogonowska, Dominika Miecznikowska- kl. VII szkoła podstawowa, Kacper Mierzejewski- kl. I Technikum Agrobiznesu w Jagarzewie, Izabella Bonisławska, Aleksandra Rzewnicka, Patrycja Jońska- kl. I Liceum Ogólnokształcącego w Nidzicy.

Klub działa od ośmiu lat. Jego działalność skupia się na pomocy potrzebującym, w tym działalności charytatywnej. Potrafią dostrzec osoby, które potrzebują wsparcia.

Angażują się, ale też proponują różnorodne formy wsparcia. Wolontariusze działają na rzecz osób starszych, chorych dzieci, podopiecznych hospicjum przy Caritas w Nidzicy, akcje i zbiórki pieniężne na rzecz chorych dzieci, zdolnych, ale niezamożnych kolegów, czy ofiar kataklizmów i klęsk żywiołowych.

Kultywują lokalne tradycje swojej „Małej Ojczyzny" i pielęgnują pamięć o tych, którzy zginęli w obronie Polski, odwiedzając i porządkując groby patriotów przy okazji Dnia Zadusznego, świąt okolicznościowych.

Tradycją Klubu stało się pieczenie pierników dla podopiecznych hospicjum przy Caritas w Nidzicy. Obok tradycyjnych składników, młodzież dodaje zawsze szczyptę miłości, radości, szczęścia, aby rozgrzać każde serca.

„Statuetkę Jastrzębia-Wolontariusz Roku” otrzymały w 2011 r. Nina Słomkowska, a w 2014 Izabella Bonisławska.

Małgorzata Słomkowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages