Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Czy w gminie Janowo powstaną fermy drobiu i wiatraki?

2018-07-23 07:00:00 (ost. akt: 2018-07-22 20:56:10)
fermy drobiu

fermy drobiu

Autor zdjęcia: Czytelnik

FERMY DROBIU W JANOWIE\\\ — Wszelkimi możliwymi sposobami będę starał się pomóc mieszkańcom gminy. Do chwili obecnej nie wydałem żadnych pozwoleń ani decyzji w sprawie budowy kurników — zapewnia wójt gminy Waldemar Szymański.

W związku z obawami mieszkańców gminy Janowo oraz różnego rodzaju insynuacjami na temat bezczynności urzędu gminy w sprawie zablokowania budowy ferm drobiu na terenie gminy zapytaliśmy wójta Waldemara Szymańskiego co gmina do tej pory zrobiła w tej sprawie.

Wójt Gminy Janowo, uwzględniając petycje mieszkańców gminy przeciw budowie ferm drobiu oraz przeciw budowie elektrowni wiatrowej, na sesję majową przygotował projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Rada Gminy Janowo pozytywnie zaopiniowała podjęte przez wójta kroki i 30 maja podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo oraz prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.


Chcąc osiągnąć zamierzony cel tj. wypełnić wolę mieszkańców poprzez zablokowanie budowy ferm drobiu w miejscowościach Wichrowiec i Janowo oraz budowę fermy wiatrowej w okolicy miejscowości Zembrzus-Mokry Grunt, w pierwszej kolejności zostanie zmienione studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo.


W tym celu 18 czerwca wójt gminy Waldemar Szymański, przy kontrasygnacie skarbnika gminy, podpisał umowę z Firmą EQD GÓRA PROJEKT Sp. z o.o. na wykonanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo.

— Do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo planuje się wprowadzenie zapisów o kierunkach ekologicznego działania, z uwzględnieniem walorów przyrodniczych gminy oraz preferowanie rolnictwa ekologicznego, bez możliwości przemysłowego chowu zwierząt — mówi Waldemar Szymański.

28 czerwca w Naszej Gazecie Nidzickiej zostało opublikowane ogłoszenie wójta gminy Janowo o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo.

Tego samego dnia na tablicy ogłoszeń urzędu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Janowo zostało zamieszczone obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium.

Obwieszczenia przesłano także do wszystkich sołectw na terenie gminy Janowo celem wywieszenia na tablicach ogłoszeń.

Zawiadomienia o podjęciu przez Radę Gminy Janowo uchwały o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo 29 czerwca przesłano do 25 instytucji.

29 czerwca wystąpiono do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nidzicy o uzgodnienie zakresu stopnia i szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo.

10 lipca wójt Waldemar Szymański spotkał się z urbanistą, który będzie opracowywał zmiany obecnego studium celem doprecyzowania wprowadzanych zmian.

Kolejnym krokiem będzie przystąpienie do opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, zgodnych ze zmianami wprowadzonymi do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Janowo.

— Zapewniam, że wszelkimi możliwymi sposobami będę starał się pomóc mieszkańcom gminy, oczywiście w ramach obowiązujących przepisów prawa. Do chwili obecnej nie wydałem żadnych pozwoleń ani decyzji w przedmiotowej sprawie. Natomiast nieuczciwe poczynania niektórych mieszkańców gminy próbujące oczernić pracowników urzędu o opieszałość lub bezczynność należy traktować jako przedwcześnie rozpoczętą kampanię przedwyborczą — mówi Waldemar Szymański.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kurniki mogą wyrosnąć jak grzyby po deszczu #2547417 | 88.199.*.* 1 sie 2018 15:03

  W ostatnim czasie naszą gminę dość często odwiedzają pan Jankowski z panem Śpiewakiem i to dobrze chyba nie wróży ? Chcą nam wybrać wójta czy sprowadzić kurniki ? Moim zdaniem po nich wszystkiego można się spodziewać !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KOMEDIA #2542234 | 31.0.*.* 23 lip 2018 22:56

  nie wiem czy w Janowie ale w Kozłowie na pewno jak ekipa pana Jacka J. nadal będzie się rządzić. patrząc na żelazny elektorat z wiosek poPGRowskich to są na to duże szanse

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. to #2541969 | 89.228.*.* 23 lip 2018 16:02

  napewna beda wiatraki i smrod

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. obiecywać nie jest grzechem #2541937 | 79.124.*.* 23 lip 2018 15:24

  obietnice wójta są dosyć obiecujące - zobaczymy co zostanie zrealizowane z tych obietnic , czy czasami mieszkańcy tej gminy nie zostaną wpuszczeni w przysłowiowe maliny

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. o #2541685 | 188.146.*.* 23 lip 2018 08:56

  niech tam uprawiają kisiel :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages