Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Podziękowali za tegoroczne plony

2018-09-11 19:00:00 (ost. akt: 2018-09-11 16:05:58)

JANOWO\\\ — Dożynki przypominają, że dzięki codziennej, trudnej pracy rolnika, chleb codzienny trafia na nasze stoły — mówił w swoim wystąpieniu Waldemar Szymański- wójt Janowa, podczas dożynek, które odbyły się 9 września.


Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętego Rocha. Po jej zakończeniu korowód dożynkowy, na czele z ciągnikami rolniczymi, przemierzył trasę z kościoła na janowski rynek. Następnie zgromadzeni mieli okazję wysłuchać występu zespołu ludowego ,,Tęcza Warmii". Nadszedł czas na oficjalne otwarcie imprezy. Po przywitaniu zaproszonych gości, głos zabrał Waldemar Szymański- wójt gminy Janowo.

— To już 24 raz, kiedy występuje przed państwem, jako wójt gminy Janowo. Jestem z tego bardzo dumny. Po raz kolejny i po raz ostatni mam zaszczyt otwierać uroczystości Święta Plonów. Na przestrzeni wieków obrzędy dożynkowe zmieniały swój charakter, ale wciąż są ważne dla nas wszystkich, bo przypominają, że dzięki codziennej, trudnej pracy rolnika, chleb codzienny trafia na nasze stoły — mówił w swoim wystąpieniu Waldemar Szymański.

Po przemówieniu przedstawiono starostów dożynek Agnieszkę i Krzysztofa Leśnikowskich. Wójt wręczył odznaki honorowe im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego ,,Zasłużeni dla Janowa" Marii Niskiej i Czesławie Niskiej. Odznaki zostały nadane m.in. za działania w zakresie tworzenia i wspierania inicjatyw lokalnych.

W imieniu wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego list skierowany do rolników odczytał jego doradca Marcin Paliński, natomiast Dariusz Bartkowski odczytał list prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego.

Nadszedł czas na część artystyczną. Na scenie zobaczyliśmy występy dzieci ze szkół gminnych. Odbył się także konkurs kulinarny, w którym komisja degustowała potrawy z ziemniaków. Cztery drużyny zmagały się z wielobojem sołeckim. Wśród konkurencji znalazły się m.in. rzut workiem że słomą, picie wody przez słomkę, latające ziemniaki czy mistrz obierania.

Trzy sołectwa: Jagarzewo, Ryki, Róg przygotowały piękne wieńce. Przedstawiciele otrzymali bony podarunkowe. Wspaniałe stoiska przygotowały sołectwa: Zembrzus-Mokry Grunt, Szemplino Wielkie, Róg, Zachy, Ryki, Wichrowiec, Rembowo, Janowo, Jagarzewo, Grabowo-Zawady, Komorowo.


Wyniki- konkurs kulinarny:
I miejsce - Barbara Krystkiewicz
II miejsce - Małgorzata Wójtów
III miejsce - Wanda Jaguszewska

Wyniki - wielobój sołecki:

I miejsce - sołectwo Komorowo
II miejsce - sołectwo Róg, Zachy
III miejsce - sołectwo Jagarzewo
IV miejsce - sołectwo Janowo

[fbpost]https://www.facebook.com/nidzica.wm/videos/721627934865470/[/fbpost]

[fbpost]https://www.facebook.com/nidzica.wm/videos/1892299544411268/[/fbpost]

[fbpost]https://www.facebook.com/nidzica.wm/videos/438088313265521/">

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KOZŁOWO #2579458 | 82.160.*.* 13 wrz 2018 11:55

  ZAPRASZAMY GOSPODARZA DO GMINY KOZŁOWO BO TU TAKI JEST POTRZEBNY.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #2578853 | 5.60.*.* 12 wrz 2018 15:50

  dobrze że gmina Janowo nie boi się krytyki i nie blokują komentarzy jak sąsiedzi. Dożynki udane gratuluję. Jaki gospodarz takie święto.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages