Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ostatnia sesja w Janowie

2018-10-19 19:00:00 (ost. akt: 2018-10-21 15:36:03)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dzisiaj (19 października) odbyła się ostatnia sesja rady gminy. Maria Niska została odznaczona Honorową Odznaką im. Wojciecha Jastrzębowskiego.

W sesji rady gminy Janowo uczestniczyło 14 radnych, sołtysi, wójt Waldemar Szymański oraz pracownicy urzędu gminy. Radni przyjęli protokół z poprzedniej rady oraz zatwierdzili porządek obrad.

Wójt Waldemar Szymański i przewodnicząca rady Bożena Chmielewska wręczyli Marii Niskiej Odznakę Honorową im. Bogumiła Jastrzębowskiego za tworzenie, wspieranie i realizację wielu inicjatyw lokalnych oraz za wieloletnie osobiste zaangażowanie w prace mające szczególne znaczenie dla rozwoju i promocji gminy.

Wójt podziękował Sławomirowi Ciesielskiemu, Stanisławowi Bochyńskiemu, Dariuszowi Bochyńskiemu, Januszowi Czyżewskiemu, Bogdanowi Mierzejewskiemu, Łukaszowi Skłodowskiemu i Andrzejowi Krzykowskiemu za bezinteresowną pomoc w modernizacji terenu zielonego pod boisko sportowe w Komorowie.

Następnie Waldemar Szymański przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej, podkreślając, że jest to już jego ostatnie sprawozdanie. Odniósł się w nim do mających powstać na terenie gminy Janowo kurników. Powiedział, że projekt budowy kurników w Wichrowcu już upadł.

Natomiast o Zembrzus jeszcze trzeba będzie powalczyć i dobrze tej sprawy pilnować. Dodał, że walka gmin z budową ferm wielkopowierzchniowych jest bardzo trudna, ponieważ gminy mają niewiele do powiedzenia. Najlepszy sposób to plan zagospodarowania przestrzennego lub raport o negatywnym oddziaływaniu inwestycji na środowisko.

Na zakończenie sprawozdania Waldemar Szymański podziękował wszystkim za dobra współpracę. Życzył powodzenia w wyborach kandydatom na wójta oraz radnych.
Radni przyjęli 7 uchwał, w tym zmian w budżecie na 2018 rok. Ustalili wysokość stawek podatku od nieruchomości. Przyjęli założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energie elektryczną i paliwa gazowe dla gminy na lata 2018—2032.

Na zakończenie przedstawiono raport o stanie gminy Janowo na koniec tej kadencji.
rozPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages