Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Małgorzata Słomkowska otrzymała statuetkę Gregoroviusa

2018-12-28 13:00:00 (ost. akt: 2018-12-27 18:54:17)

Autor zdjęcia: gmina Janowo

Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki gościł w urzędzie gminy wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza działającego przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie oraz ich opiekuna Małgorzatę Słomkowską.

Uczestniczyli oni w uroczystej Gali „Dobroczyńca Roku - Gregoroviusy” i „Młodzieżowy Wolontariusz Roku - Jastrząb” organizowanej przez Nidzicki Fundusz Lokalny w Gancarskiej Wiosce w Kamionce, gdzie wolontariusze otrzymali wyróżnienia za swą działalność, Małgorzata Słomkowska uhonorowana została statuetką „GREGOROVIUSA”.

Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji, wyrażenia słów uznania oraz podziękowania za ich godną naśladowania postawę.

Konkurs Wolontariusz Roku, którego patronem jest wybitny uczony i działacz społeczny - Wojciech Bogumił Jastrzębowski organizowany jest raz w roku w celu popularyzacji wolontariatu oraz wyróżnienia osób, które swoją postawą, działalnością dobroczynnością i różnorodną aktywnością społeczną upowszechniają dobro w swoim środowisku lokalnym.

Wolontariusze z naszej szkoły współpracują z organizacjami i fundacjami z całego kraju. Od 2009 roku wszyscy nominowani z naszej gminy otrzymują wyróżnienia, a pierwszą wolontariuszką, która w 2011 roku otrzymała statuetkę „Jastrzębia” była Nina Słomkowska, drugą w 2014 Izabella Bonisławska, a w 2017 roku statuetkę otrzymał Klub Młodego Wolontariusza z Janowa.

Wolontariuszom pomagają też mieszkańcom naszej gminy, którym mogliśmy podziękować nominując ich do konkursu ”Dobroczyńca Roku”, którego celem jest nagrodzenie wyróżnionych osób i przedsiębiorstw angażujących się we wspieranie inicjatyw społecznych.

Nagrodą w tym konkursie jest statuetka „GREGOROVIUSA” nawiązująca do postaci Ferdynanda Gregoroviusa – wielkiego nidzickiego filantropa, który w XIX wieku wspierał edukację dzieci i młodzieży.

W latach 2009-2014 z naszej gminy wyróżnienia otrzymali: Czesława Niska, Janina Sadowska, Państwo Anna i Wojciech Bojarscy, Krzysztof i Bogdan Mierzejewscy. W 2016 roku Statuetkę Gregoroviusa otrzymali Państwo Ewa i Andrzej Gratunik, a w tym roku Małgorzata Słomkowska - opiekun Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza w Janowie.

Szkolny Klub Młodego Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej w Janowie skupia młodych ludzi, którzy dobrowolnie niosą pomoc innym. Angażują się w akcje charytatywne, sami też takie organizują. Mają w sobie dużo empatii, wrażliwości, potrafią dostrzec tych, którzy potrzebują pomocy i odnajdują radość w tym co robią. Za ich postawę i gotowość do niesienia pomocy innym należą się im duże wyrazy uznania, podziękowania i gratulacje. Jesteśmy z Was dumni! Tak trzymać!

gmina Janowo

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mały #2654576 | 83.28.*.* 3 sty 2019 15:13

  BRAWO .jak najwięcej takich ludzi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gg #2651906 | 37.249.*.* 30 gru 2018 11:28

  Gratulacje Pani Małgosiu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages