Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

W Janowie jest wiele talentów

2019-07-28 16:00:00 (ost. akt: 2019-07-24 14:02:00)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

O wizji funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury, talentach w gminie Janowo, ryzyku związanym z podjęciem stanowiska, a także celach i planach na najbliższy czas rozmawiamy z Krzysztofem Żukowskim- dyrektorem GOK-u w Janowie.

1 kwietnia, zgodnie z decyzją komisji konkursowej, rozpocząłeś pracę jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie. Czym zajmowałeś się wcześniej?

Pracowałem w Nidzickim Ośrodku Kultury jako kierownik działu animacji i kultury. Zajmowałem się organizacją większych i mniejszych imprez, m.in. Dni Nidzicy, koncertów, wernisaży. Ponadto prowadziłem zajęcia nauki gry na fortepianie dla dzieci.

Opowiedz coś o sobie.

Jestem muzykiem, a muzyka jest moją pasją od najmłodszych lat. Kiedy miałem 8 lat zacząłem grać na instrumentach. Pierwsze kroki stawiałem w Nidzickim Ośrodku Kultury. Lubię organizację imprez i mam to szczęście, że mogę łączyć pasję z zawodem, który wykonuje.

Co skłoniło cię do złożenia oferty w konkursie na dyrektora GOK-u?

Przede wszystkim atrakcyjność oferty, poczucie niezależności i możliwość realizowania swojej własnej wizji.

Nie bałeś się ryzyka związanego z podjęciem stanowiska?

Bałem się i nadal się boje, jest to duża odpowiedzialność.

Jak zostałeś przyjęty przez pracowników?

Bardzo dobrze. To otwarci ludzie, którzy chcą współpracować, pomagają i wychodzą z własnymi inicjatywami.

Jak zamierzasz zarządzać Gminnym Ośrodkiem Kultury, będziesz kontynuował pracę poprzedniczki czy masz całkiem nową wizję?

Moim zdaniem priorytetem działania małego ośrodka kultury jest edukacja artystyczna i integracja społeczeństwa. Chcę kontynuować to, co uważam za wartościowe. Daleki jestem od "obcinania" imprez, tym bardziej, że w gminie Janowo są dwa duże wydarzenia: Wystawa Hodowlanych Koni Zimnokrwistych i dożynki gminne połączone z Wyścigiem Wynalazców. A jeżeli chodzi o nowości, to zamierzam wprowadzić naukę gry na instrumentach, bo do tej pory dzieci miały możliwość nauki gry tylko na pianinie, a także zajęcia plastyczne. Chcę powołać zespół wokalny, zarówno dla najmłodszych, jak i dla prężnie działającej grupy seniorów. Skupię się także na mniejszych imprezach typu koncerty, wystawy.

Co cię zaskoczyło w GOK-u?

Zainteresowanie młodzieży i chęć współpracy ze strony społeczeństwa lokalnego. Czuję chęć pomocy zarówno ze strony urzędu, pracowników, jak i mieszkańców. I to zaangażowanie bardzo mi się podoba.

A które obszary GOK-u cieszą się największym zainteresowaniem?

W strukturach GOK-u jest biblioteka. To miejsce otwarte dla mieszkańców, które nigdy nie stoi puste.

W gminie Janowo jest dużo talentów?

Tak, jest wielu utalentowanych młodych ludzi. Natomiast zadaniem Gminnego Ośrodka Kultury jest umożliwienie młodzieży rozwijania swoich pasji.

Czy środki finansowe przeznaczone na rozwój kultury są wystarczające?

Nie jest źle, choć mogłoby być lepiej. Mamy jednak ten plus, że GOK może pozyskiwać środki z zewnątrz.

Plany na najbliższy czas?

Chcemy stworzyć pracownię muzyczną z prawdziwego zdarzenia, wyposażoną w instrumenty. Mam również pomysł na uruchomienie skromnego kina, w którym moglibyśmy, na przykład raz na dwa tygodnie, wyświetlić dobry film.

A jakie atrakcje GOK przewidział dla mieszkańców i sympatyków Janowa w najbliższych miesiącach?

We wrześniu odbędzie się Wyścig Wynalazców połączony z dożynkami, czyli właściwe Dni Janowa. Szykuję niespodziankę dla mieszkańców, ale żeby nie zapeszyć, nie zdradzę jaką.

zlPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages