Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Wybudują przystanek w Zawadach

2019-07-29 07:00:00 (ost. akt: 2019-07-26 11:37:38)

Dzięki wsparciu samorządu województwa w Zawadach powstanie nowy przystanek autobusowy. Na ten cel Gmina Janowo otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł.

Poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursów „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. Umowy zostały podpisane w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie. Inicjatywa „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” skierowana jest do wszystkich sołectw w regionie. Służy promowaniu działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich oraz wspieraniu zadań wpływających na zwiększenie aktywności społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

W tym roku konkurs został podzielony na dwie kategorie: zadania inwestycyjne i zadania aktywizujące społeczności lokalne. Maksymalna wysokość pomocy finansowej na jedno zadanie inwestycyjne wynosi 12 tys. zł, a na zadanie aktywizujące społeczności lokalne - 4 tys. zł. Wpłynęły 273 wnioski na łączną kwotę dofinansowania 2,7 mln zł. Ostatecznie wybrane zostały 34 zadania inwestycyjne na kwotę 400 tys. zł oraz 25 zadań aktywizujących społeczności lokalne na kwotę ponad 98 tys. zł.

W przedsięwzięciu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” dofinansowanie może być przyznane gminie na realizację przedsięwzięć zgłoszonych przez sołectwa biorące udział w Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”. Celem konkursu jest zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności obszarów wiejskich w realizację inicjatyw w swoim otoczeniu, poprawa warunków życia ludności wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich.

Maksymalna wysokość na jedno zadanie nie może przekroczyć kwoty 20 tys. zł. Wpłynęło 35 wniosków na łączną kwotę ponad 637 tys. zł. Dofinansowanych zostało 13 zadań inwestycyjnych na kwotę 249 tys. zł. Ogólnie w obu konkursach dofinansowano 72 zadania na kwotę 747,5 tys. zł.
Gmina Janowo otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł na zadanie pn. "Budowa przystanku autobusowego w miejscowości Zawady". Wkład sołectwa Zawady wyniesie 500 zł.

UG Janowo


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brawo #2773870 | 46.170.*.* 8 sie 2019 12:06

  Sukces za sukcesem, taaaaaaaka kasa !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. oooooooo ja ciez #2769109 | 89.228.*.* 29 lip 2019 08:49

  brawo sukces,ps. wstydu brak

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages